Unsere Vorteile
  • Ponad 30.000 produktów
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • Darmowe próbki
  • Darmowe próbki
  • Największy wybór online

Jesteśmy największym w Europie internetowym sprzedawcą podłóg, tapet i paneli ściennych. Od 2007 roku jesteśmy dumni, że zawsze oferujemy najlepsze ceny i usługi najwyższej jakości.
Przejdź do sklepu BRICOFLOR
Przestrzeń mieszkalna & trendy

Styl Japoński - Nasze pomysły na azjatyckie wnętrze

Proste meble wykonane z naturalnych materiałów, uzupełnione o ekscytujące akcesoria domowe — to właśnie wyróżnia styl japoński. Wnieś minimalistyczną atmosferę dalekiego wschodu do swoich czterech ścian!

Laminat

Styl japoński - równowaga i harmonia w aranżacji wnętrz

TAPETA 340891 LARS CONTZEN ARTIST EDITION NO. 1

Styl japoński charakteryzuje się spokojem i harmonią, które są idealne, gdy wracasz do domu po długim i męczącym dniu. Minimalistyczny styl wyposażenia w połączeniu z designerskimi dekoracjami tworzy równowagę w aranżacji wnętrza, zgodną z koncepcją Feng Shui.  Do produkcji mebli inspirowanych Japonią są głównie wykorzystywane naturalne materiały, takie jak papier, bambus, słoma lub drewno .

Styl japoński - właściwa podłoga dla wnętrza inspirowanego dalekim wschodem

Podłoga stanowi fundament wnętrza i wyznacza kierunek projektowania wnętrz. W połączeniu z japońskim wystrojem, szczególnie skuteczne są proste i naturalne rozwiązania podłogowe, w tym parkiet, laminat i podłoga korkowa. Alternatywnie, możesz takżę wykorzystać panele winylowe imitujące naturalne materiały.

TAPETA JAPOŃSKA

Parkiet - Naturany i szlachetny klasyk

Parkiet odznacza się szlachetnym wzornictwem i prostym wyglądem, zgodnie z minimalistycznym wystrojem wnętrza. W ten sposób twardą wykładzinę podłogową można uzupełnić o ekscytujące dodatki do mieszkania lub nowoczesną tapetę. Jednak podłoga z naturalnego drewna wyróżnia się nie tylko wizualnymi zaletami - stabilność i wysoka jakość to charakterystyczne cechy parkietu. Dzięki temu możesz cieszyć się podłogą nawet po latach intensywnego użytkowania. Jako naturalne rozwiązanie podłogowe, parkiet oferuje również pierwszorzędne właściwości w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Masz wybór pomiędzy wieloma dekorami z różnych gatunków drewna o różnej klasyfikacji powierzchni. Do wzornictwa podłóg inspirowanego Japonią nadają się przede wszystkim gładkie dekory.

Laminat - autentyczność w optyce i haptyce

Dzięki wielu przekonywującym zaletom, podłogi laminowane łączą w sobie autentyczny wygląd i znakomite właściwości techniczne. Laminat odznacza się wielowarstwową strukturą o niewiarygodnej stabilności wymiarowej i pierwszorzędnych wartościach akustycznych, które w zauważalny sposób przyczyniają się do podniesienia jakości życia.

Podłoga korkowa - naturalne wzornictwo dla twojego dobrego samopoczucia

Podłoga korkowa, podobnie jak parkiet, jest naturalną wykładziną podłogową. Twarde rozwiązanie podłogowe wykonane jest z korka, który jest wydobywany z zewnętrznej kory dębu korkowego. Co dziewięć lat materiał jest oddzielany od pnia dębu, co nie uszkadza drzewa. Korek jest zatem materiałem odnawialnym, biodegradowalnym i zrównoważonym. Podłoga korkowa jest dostępna w różnych dekorach. Możesz wybierać pomiędzy naturalnymi wzorami korka a autentycznymi reprodukcjami drewna. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, podłoga twarda zachwyca swoimi termicznymi i akustycznymi zaletami.

Podłoga winylowa: wszechstronny, uniwersalny produkt

GERFLOR SENSO SAMOPRZYLEPNE PREMIUM "0909 BALADE HONEY"

Nowoczesną i praktyczną alternatywą jest podłoga winylowa, która łączy w sobie wzornictwo i funkcjonalność w jednej wykładzinie podłogowej. Elastyczne panele winylowe odznaczają się wyjątkową stabilnością, a także zaletami termicznymi i akustycznymi. Ponadto, ta wykładzina podłogowa może być czyszczona i konserwowana bez większego wysiłku. Masz wybór pomiędzy panelami na klej, samoprzylepny, loose-lay oraz na click!

Podłoga winylowa jest dostępna w wielu stylowych wzorach. Możesz wybrać pomiędzy inspirowanymi przez naturę reprodukcjami drewna, stylowym wyglądem kamienia i innymi nowoczesnymi wzorami. Proste dekory z drewna lub kamienia szczególnie nadają się do wnętrz japońskich, które mogą być wzbogacone atrakcyjnymi elementami dekoracyjnymi.

Czas na zmianę scenerii: Tapeta  japońska

TAPETA 93871-8 LUTÈCE AUTHENTIC WALLSTapety ścienne są doskonałym środkiem do nadania wnętrzu japońskiego stylu. Idealna będzie zarówno klasyczna, monochromatyczna tapeta, która przekonuje swoim prostym designem i będzie komplementowała przyciągające wzrok meble, jak i tapeta wzorzysta, która podkreśli proste meble i nada wschodnioazjatyczkiego charakteru.

Kwiaty i rośliny są jednymi z centralnych elementów wystroju japońskich wnętrz. Zwłaszcza kwiaty wiśni są wysoko cenione w kulturze japońskiej jako symbol piękna i przemijania. Możesz więc przekształcić swój dom w stylowy raj wellness z kwiatową tapetą w delikatnych kolorach lub pozwolić, aby wiosna weszła w życie z kwiatową tapetą z motywem wiśni. Tapeta japońska pomoże Ci stworzyć prostolinijność i porządek we własnych czterech ścianach, możesz również podkreślić minimalizm wschodnioazjatyckich mebli za pomocą ]geometrycznych wzorów.

Japońska dekoracja - mniej znaczy więcej

TAPETA 358742 LIVINGWALLS DJOOZ 2Dzięki subtelnej i neutralnej palecie kolorystycznej, z przewagą czerni i bieli, japoński wystrój wnętrz tworzy równowagę w wyposażeniu. Całość uzupełniają  akcesoria domowe i dekoracje. Szczególnie nadają się do tego lampy i elementy dekoracyjne wykonane z bambusa. Szczególnie polecane są też tzw. Shoji i Fusuma - papierowe przegrody. Oprócz podstawowego zastosowania - rozdzielenia przestrzennego - zapewniają one również porządek i pełnią funkcję zróżnicowanego elementu dekoracyjnego.

Meble w stylu japońskim wykonane są również w przeważającej mierze z materiałów naturalnych. Tansulub Hako-Zen używane są jako komody i meble do przechowywania. Podczas gdy Tansu to tradycyjny japoński mebel z wbudowanymi szufladami, Hako-Zen to praktyczne pudełko, które może być alternatywnie wykorzystane jako stół. Szafy schodowe - tzw. Kaidan Tansu - są również popularne w japońskim wystroju wnętrz.

W jadalni japoński wystrój wnętrza to stoły beznogie, które pozwalają cieszyć się jedzeniem na Zaisu - również krzesła beznogie z oparciami - z podłogi. Również w sypialni zamiast łóżka tradycyjnie kładzie się futon na podłodze, a w ciągu dnia łóżko jest przechowywane w szafie.

Parkiet

Do następnego razu! Twój zespół z BRICOFLOR!

Dodaj komentarz