Wineo 800 Stone – eleganckie podłogi dla Twoich wnętrz

Klasyczny czy współczesny? - Znajdź właściwy wzór dla swojego stylu

Podłogi winylowe Wineo z tej kolekcji są dostępne w wielu różnorodnych dekorach kamiennych. Na przykład, dzięki wariantowi Wineo 800 Stone XL "Raw Concrete" ułożysz podłogę, która naśladuje betonową powierzchnię wraz z jej piaskową strukturą. Ten projekt stanowi doskonałą podstawę do nowoczesnego, urbanistycznego projektu wystroju wnętrz. Wariant Wineo 800 Stone XL "Dark Slate" prezentuje natomiast głęboki, czarny kamień ozdobiony strukturą łupkową, która pozwala na proste i klasyczne zaprojektowanie podłogi. Przy zastosowaniu Wineo 800 Stone XL "Light Sand" uzyskasz jasny, ciepły kolor podłogi, który odtwarza kamienną strukturę i stworzy neutralną i uniwersalną bazę dla wielu stylów mieszkalnych.

Trwały winyl Wineo 800 do użytku domowego, komercyjnego i przemysłowego

Dzięki klasom użytkowania 23 - 42, konstrukcja podłóg winylowych Wineo jest odpowiednia nawet do pomieszczeń przemysłowych. Jeżeli masz duży dom i dużą rodzinę, te podłogi wytrzymają wysokie natężenie ruchu. Nie ważne, czy potrzebujesz nowego pokrycia dla pokoju dziennego czy korytarza – płytki Wineo 800 Stone Cię nie zawiodą. Ponadto Wineo 800 może być układana na podłogowych systemach grzewczych, a także w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, np. w łazience i kuchni. W przemyśle komercyjnym, te panele znajdą zastosowanie w miejscac o dużych obciążeniach jak galerie handlowe, szkoły i duże biura. Jeśli posiadasz prywatny warsztat czy niewielką halę, te wytrzymałe podłogi również są odpowiednie dla tych pomieszczeń. Te funkcjonalne i praktyczne podłogi to mądry wybór, który stwarza niezliczone możliwości projektowe.

Wineo 800 Stone to łatwa pielęgnacja, a także wysoki stopień trwałości

Oprócz szerokiego wyboru kolorów i wzorów, możesz wybrać także najwygodniejszy dla Ciebie sposób montażu. W zależności od Twoich możliwości, deski możesz instalować z użyciem kleju lub w systemie click. Warianty klejone są dostępne w rozmiarze 91.44 x 45.72 cm, a opcja na zatrzaski: 91.4 x 48 cm. Powierzchnia podłogi jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia i szkodliwe działanie promieni UV. Wszystko dzięki powłoce PU, która ułatwia sprzątanie i utrzymanie podłogi w czystości. Niemiecki producent podłóg Wineo jest przekonany o długowieczności jego produktów i zapewnia gwarancję 25 lat, jeśli pokrycie jest położone w pomieszczeniu prywatnym. 

Wybierz metodę instalacji Wineo 800 Stone: do klejenia lub na click

Niezależnie od tego, którą z dwóch metod instalacyjnych wybierzesz, obydwie wymagają pewnych przygotowań. Grunt pod nowe panele musi być równe i gładkie. Wszelkie szczeliny powinny zostać wypełnione odpowiednim wypełniaczem. Po wyrównaniu podłoża, należy je dokładnie oczyścić i osuszyć.  Aby zapewnić jak najmniejszy odpad materiału, zmierz dokładnie przestrzeń przed układaniem. Następnie dopasuj płytki docinając je do wymiarów i elementów wystających. Aby uzyskać najlepszy efekt, pozostaw odstęp ok. 5 mm od ścian.  

Podłoga w systemie klejonym zapewnia stabilność

Jeśli wybrałeś panele winylowe klejone, potrzebujesz oczywiście odpowiedniego kleju. Płytki Wineo najlepiej współpracują w systemie klejenia na mokro. Aby zmniejszyć szkodliwy wpływ kleju na powietrze w pomieszczeniu, wybierz klej niskoemisyjny i pozbawiony rozpuszczalników. Ponieważ ilość kleju, jaką należy użyć, zależy od producenta, zapoznaj się dokładnie z jego instrukcjami i zaleceniami. To ważne, abyś użył wystarczająco dużo kleju, ale unikał też stosowania jego nadmiernej ilości. Płytki przyklej starannie, bez naprężeń. Na koniec podłogę należy walcować za pomocą wałka przegubowego. Przed pierwszym użyciem podłogi należy odczekać aż klej się zawiąże i wyschnie.

Praktyczny system click jest odpowiedni także dla domowych majsterkowiczów

Jeśli zdecydujesz się układać podłogę za pomocą paneli winylowych click, ułożysz podłogę szybciej niż podejrzewasz. Zacznij układać pierwszy rząd poprzez ustawienie płytek skierowanych do ściany od strony pióra. Strona z rowkiem będzie leżeć w kierunku następnego rzędu. Kolejny panel umieść pod kątem 30° w rowku i powoli upuść w dół. Najlepiej łączyć panele za pomocą gumowego młotka. Następne rzędy układaj w ten sam sposób i upewnij się, że układasz panel jak najbliżej poprzedniego. Podczas układania ostatniego rzędu należy odpowiednio dociąć deski w zależności od rozmiarów pomieszczenia. Po zakończeniu układania, Twoja podłoga jest natychmiast gotowa do użytku. 

Kolekcja wyjątkowych płytek Wineo 800 Stone dostępna w BRICOFLOR

Marzysz o elegancka i wytrzymała podłoga, która zniesie duże obciążenie? Wybierz coś dla siebie z kolekcji Wineo 800 Stone. Kamienne dekory i najlepsze właściwości techniczne powinny Cię szybko do siebie przekonać. Jeśli masz pytania dotyczące naszych produktów, zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami poprzez wiadomość e-mail. Odpowiemy CI najszybciej jak to możliwe. W razie wątpliwości, co do wzoru lub koloru, oferujemy Ci możliwość zamówienia darmowej próbki. Układamy także indywidualne i korzystne oferty, które pozwolą Ci na wiele oszczędności. Zaufaj BRICOFLOR, postaw na jakość!

Plus icon czytaj więcej