Kontakt
Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 08:30 - 16:30

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Balsan Impression  - stworzone, aby robić wrażenie!

Świat doskonale znanego w branży producenta płytek dywanowych, firmy Balsan, to przede wszystkim solidność, kreatywność i odwaga. To słynne połączenie tradycji i nowoczesności jest filarem firmy i to właśnie ono zapewnia klientom i użytkownikom doznania najwyższej próby. Dowiedz się więcej

Balsan Impression

  • Gwarancja najlepszej ceny

    Kupując w BRICOFLOR nie przepłacasz
  • Indywidualne oferty

    Planujesz duży projekt? Zapytaj o indywidualną wycenę!
  • Darmowe próbki

    Zamów do 8 próbek i sprawdź jak wygląda produkt

Wykładzinę wybieramy w zależności od konkretnego wyglądu i wielkości pomieszczenia, a także właściwości praktycznych, na których nam zależy. Zakup musi odpowiadać miejscu, w którym ostatecznie się znajdzie, a nie być dziełem przypadku lub chwilowej zachcianki. Dlatego Balsan tak wielką wagę przykłada do towarzyszenia klientom w drodze od podjęcia ważnej decyzji o wyborze właściwej wykładziny w płytkach, przez montaż, aż do utrzymania jej w czystości podczas użytkowania. Dzięki temu klienci są zadowoleni nie tylko zaraz po podjęciu decyzji o zakupie, ale także przez cały okres użytkowania swoich wymarzonych płytek dywanowych.

Balsan Impression – płytki do Twojego domu to wybór na lata!

Wykładzina z długim runem prezentuje się wyjątkowo korzystnie we wnętrzach przeznaczonych na relaks, takich jak sypialnia albo salon. Zapewnia domownikom poczucie bezpieczeństwa i charakterystyczne ciepło, które wynika z jej właściwości izolacyjnych, a także atmosfery, którą tworzy. W przypadku krótkiego runa natomiast, zalecane są pomieszczenia często uczęszczane, takie jak biura czy hotele. Wykładzina w płytkach charakteryzuje się przecież i znana jest ze swojej niezwykłej wytrzymałości. Balsan Impression należy do kategorii płytek z umiarkowanie długim runem. Wynosi ono 4,4 mm, podczas gdy wysokość całej wykładziny to 7,7 mm. Przez producenta oznaczona jest zatem jako nadająca się do intensywnego użytkowania domowego. Są to płytki o runie strzyżonym typu Cross-Over, zbudowane ze 100 procentowego poliamidu. Gramatura wynosi 830 g/m² , natomiast gramatura użytkowa 550 g/m².

Płytki dywanowe to komfort w twoim wnętrzu

Tak jak większość produktów firmy Balsan, także płytki dywanowe Impression posiadają właściwości izolujące hałas. Co więcej, firma Balsan świadoma potrzeb swoich użytkowników, zaproponowała coś więcej. Przed Państwem, zupełnie nowy i innowacyjny - Impression Sonic Confort. Jest to typ płytek, dla którego, jako podłoże, poza obecnym już spodem bitumicznym, można dodatkowo zastosować spód akustyczny typu Sonic Confort. Jest to zdecydowanie przełomowy i przyszłościowy projekt. Producenci wnętrz dążą do tego, aby wyciszać pomieszczenia, bo obserwując gwałtowny rozwój miast i przedsiębiorstw, można odnieść wrażenie, że to czego potrzeba nam teraz najbardziej, to właśnie spokojny, cichy, domowy zakątek.  

Balsan stawia na kolor, a kolor stawia na BALSAN

Czy teraz wiemy już wszystko o wykładzinie w płytkach Impression firmy Balsan? Niezupełnie.Wciąż czeka na nas kilka niespodzianek.Na przykład taka, żeskojarzenie z impresjonizmem, wyjątkowo malowniczym kierunkiem w sztuce, powstałym we Francji w drugiej połowie XIX wieku, jest nieprzypadkowe.BALSANImpressionto aż 24 kolory w palecie barw od błękitów, przez rudości aż po trawiaste zielenie. Nie są to jednak jednolite kompozycje, ale prawdziwa feeria wzorów, podana w klasycznej formie. Wszystko po to, aby harmonijnie zagościć we wnętrzu, nie wprowadzając jednak do niego nudy. Twórcy kreatywni z firmy BALSAN nigdy by do tego nie dopuścili.

Balsan Impression – układanie płytek nie musi być nudne!

Jedne rodzaje wykładzin w płytkach służą do układania z klejeniem, inne do luźnego, swobodnego rozmieszczenia. Balsan Impression należy do typu wykładzin, które nadają się do zastosowania bez podkładu. Powierzchnię należy przygotować w następujący sposób. Najpierw należy zbadać posadzkę, która zostanie pokryta. Powinna być przede wszystkim sucha, płaska, gładka i czysta. W przypadku nierówności, należy zadbać o to, aby je zniwelować. Przyda się do tego na przykład mastyks z drewna albo inne środki służące do wygładzania powierzchni posadzki. Firma Balsan proponuje swoim klientom mini kurs, z którym można zapoznać się on-line przed przystąpieniem do układania wykładziny w płytkach. Jest to sześć kolejnych etapów, do których należą: 1) kontrola stanu posadzki, 2) nakreślenie prostopadłych linii przechodzących przez środek pomieszczenia – innymi słowy wyznaczenie układu odniesienia, 3) równolegle do nakreślonych linii, umieszczenie dwustronnych taśm przylepnych w 30 centymetrowych odległościach, 4) łączenie kolejno płytek wykładzinowych w kierunku podanym przez strzałki, 5) ułożenie pierwszej płytki w miejscu przecięcia się nakreślonych linii, stanowiącego środek pomieszczenia, 6) pokrycie całej powierzchni podłogi. Jest to tak zwane układanie monolityczne i służy praktycznemu i klasycznemu ułożeniu wykładziny płytkowej.

Balsan Impression – jak zachować dobre pierwsze, wrażenie?

Nie trudno jest zakupić nowy, ciekawy i elegancki produkt do swojego domu, trudno jest odpowiednio o niego zadbać. Ale i tu firma Balsan przychodzi z pomocą. Płytka dywanowa powinna być czyszczona regularnie. Częstotliwość czyszczenia, o której informuje producent to raz do dwóch razy w tygodniu. W przypadku większości wykładzin w zupełności wystarczy potraktowanie ich odkurzaczem. Tylko gdy mowa o wełnianych płytkach dywanowych typu boucle (o runie pętelkowym), przyda się odkurzacz z płaską dyszą i zestaw szczotek elektrycznych. Innym sposobem jest czyszczenie proszkiem, który rozsypuje się ręcznie na wybranej powierzchni, a potem za pomocą specjalnej maszyny albo szczotki doprowadza się do przeniknięcia proszku do runa. Na samym końcu proszek na zbiera się odkurzaczem. Jest to jednak metoda odpowiednia tylko dla niektórych typów wykładzin. Nie nadaje się do ciemnych, igłowanych, o długim runie, ani runie pętelkowym. 

Balsan Impression – zobacz i zamów do domu!

Całą kolekcję Balsan Impression znajdziesz w sklepie online BRICOFLOR. Firma oferuje swoim klientom darmowe próbki w ramach towarzyszącej jej ideologii o konieczności zapoznania się z produktem przed jego wieloletnim zastosowaniem. W razie pytań, przeszkoleni specjaliści służą pomocą i czekają na kontakt od Ciebie - telefoniczny lub mailowy. Warto zapoznać się z całą kolekcją sklepu i nie zapominać o możliwości przygotowania indywidualnej oferty cenowej dla każdego klienta.