Desso Grain - płytki dywanowe o stymulującej strukturze

Jako sprawdzony producent wysokiej klasy płytek dywanowych, firma czytaj więcej

Nadaje się również do Twojego projektu? W tym miejscu można zastosować płytki dywanowe Desso

Szukając podłogi dla sektora komercyjnego, często sięgamy po twarde rodzaje posadzek, które mają być przede wszystkim niewrażliwe. Ale kto powiedział, że płytki dywanowe są od nich gorsze? Wręcz przeciwnie, od podłogi modułowej można wymagać wiele, a jednocześnie może się ona poszczycić takimi zaletami, jak szczególnie przytulna i ciepła atmosfera. Chwilowo oderwij osoby wchodzące do sklepu od zgiełku ulicy i zaproś je do pozostania w nim. Z kolei w biurach tworzy się koleżeńską atmosferę pracy, która sprzyja poczuciu wspólnoty, nie tracąc przy tym powagi. O tym, że płytki tekstylne można tam bez problemu stosować, świadczy już sam fakt, że produkt posiada wysoką klasę ścieralności. Klasa użytkowania 33 jest szczególnie wysoka i oznacza, że można ją stosować nawet w sklepach, restauracjach, biurach, a nawet jako podłoże na targach. Aby to osiągnąć, powierzchnia użytkowa została wykonana wyłącznie z poliamidu, szczególnie wytrzymałego materiału przędzy, który jest w stanie wytrzymać codzienne zużycie w tych obszarach.

Z cętkowanymi kolorami dla indywidualnego i różnorodnego wzornictwa

Aby stworzyć wspomnianą ciepłą atmosferę, potrzebna jest wykładzina podłogowa o atrakcyjnym wyglądzie. Dlatego też Desso Grain bazuje na cętkowanych kolorach, które charakteryzują się wieloma odcieniami. Biorąc pod uwagę nazwę kolekcji, porównanie do świeżo skoszonego łanu zboża nie jest zbyt daleko idące, a ścięte kłosy kukurydzy błyszczą potężnie. Dzięki fakturom o różnej wysokości i głębokości wrażenie to jest jeszcze bardziej spotęgowane oraz jest gwarantowanym elementem przyciągającym wzrok w Państwa pomieszczeniach! Dla jeszcze większej liczby opcji personalizacji, kolekcja ta oferuje również aż 12 różnych opcji kolorystycznych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie! Użyj mocnych czerwieni, uspokajających zieleni, miękkich błękitów lub jaskrawych żółci, aby przekształcić swoje pokoje w prawdziwe dzieła sztuki. Z drugiej strony, jeśli wolisz klasyczny wygląd, ale nie chcesz rezygnować z estetycznej użyteczności, możesz wybrać z szerokiej gamy odcieni szarości, czerni, brązu lub beżu, aby uzyskać bardziej neutralny wygląd.

Jeśli natomiast chcesz zmieszać wszystkie kolory razem, również możesz to zrobić! Wszystkie moduły w kolekcji mają te same wymiary płytek - 50 x 50 cm. Ponieważ płytki dywanowe i tak układa się bez kleju, poszczególne elementy można doskonale ze sobą łączyć lub w razie potrzeby ponownie wymieniać. Stwórz niepowtarzalne podłogi, użyj innego koloru do każdego pomieszczenia lub po prostu wykorzystaj liczne odcienie do wyraźnego oznaczenia tras roboczych. Daj się ponieść swojej kreatywności!

Doskonała przyczepność, nawet bez kleju

Płytki dywanowe nie są klejone, lecz utrzymują się w podłożu wyłącznie dzięki swojej dużej masie własnej, która wynika zarówno z ciężkiej przędzy w warstwie użytkowej, jak i stabilnego wymiarowo i bardzo ciężkiego spodu. Jeden metr kwadratowy płytek tekstylnych waży niecałe 4050 g. Po położeniu podłogi nie będzie się ona ślizgać, nawet przy ciągłym ruchu pieszych. Jednocześnie pojedynczy moduł jest tak lekki, że można go wygodnie przenosić i kłaść dwoma rękami. Ma to kilka zalet, takich jak możliwość łatwego zabrania podłogi ze sobą podczas przeprowadzki lub po prostu wymiany uszkodzonego modułu.

A oto jak nawet laikom udaje się prosta instalacja

Dzięki temu, że podłoga nie jest klejona, nie można popełnić wielu błędów przy jej układaniu, gdyż zawsze można skorygować położenie poszczególnych elementów. Po otrzymaniu produktu należy najpierw wyjąć go z opakowania i pozwolić mu przyzwyczaić się do temperatury panującej w wybranym pomieszczeniu. Proces ten może trwać do 48 godzin, które można wykorzystać na przygotowanie niezbędnej powierzchni. Musi być ona sucha, równa i czysta. Wcześniej należy oczyścić ją z kurzu, plam tłuszczu i pozostałości starych wykładzin podłogowych. Nie potrzebujesz też zbyt wielu akcesoriów: weź miarkę, taśmę dwustronną, nóż do cięcia oraz ołówek do zaznaczania i jesteś gotowy do pracy.

Wyznacz środek pomieszczenia za pomocą taśmy mierniczej. Zalecamy rozpoczęcie montażu od tego miejsca, ponieważ zapewni to proste ułożenie płytek dywanowych Desso. Nie zaczynaj w jednym z narożników! Po ułożeniu pierwszego modułu należy dopasować do jego krawędzi kolejne, aż do pokrycia całego pomieszczenia. Aby ostatni rząd, który będzie przylegał do ścian, pasował dokładnie, prawdopodobnie trzeba będzie go przyciąć. Czynność tę należy wykonać od tyłu płytki tekstylnej za pomocą noża do cięcia. Nigdy nie tnij od przodu, ponieważ możesz postrzępić powierzchnię użytkową podłogi! Choć nie jest to wymagane możesz również przymocować ostatni rząd taśmą dwustronną. I Twoja nowa podłoga jest gotowa do użycia!

Płytki dywanowe o doskonałych właściwościach, nawet dla alergików

Jeśli teraz myślisz, że nie może być już lepiej, to jesteś w wielkim błędzie! Płytki dywanowe Desso są nie tylko bardzo trwałe, estetyczne i łatwe w montażu, ale mają również wiele zalet, które mogą uczynić Twoje życie bardziej komfortowym. Są one nawet zdolne do filtrowania i wiązania kurzu domowego i drobnego pyłu w pomieszczeniach. Oznacza to, że nie dostaje się on już do dróg oddechowych, co przynosi ogromną ulgę zwłaszcza alergikom. Jednak również osoby mniej wrażliwe na kurz odnoszą korzyści z poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu mogą nie tylko lepiej się skoncentrować, ale również wygodniej pracować. Jedyne, co należy zrobić, aby ta właściwość filtracyjna nie uległa pogorszeniu, to regularnie czyścić podłogę zwykłym odkurzaczem. Korzystne dla pracy w biurze jest również tłumienie dźwięków uderzeniowych przez miękką powierzchnię. Redukuje ona dźwięk uderzeniowy do 27 dB i tym samym obniża poziom hałasu w biurze.

Niezastąpione w biurze jest antystatyczne wykończenie kolekcji, dzięki któremu można bezpiecznie umieszczać na płytkach sprzęt komputerowy bez ryzyka uszkodzenia komputerów i systemów przez wyładowania. Wysoka odporność materiału pozwala również na użytkowanie krzeseł obrotowych bez ryzyka uszkodzenia.  Z drugiej strony, Twoje własne bezpieczeństwo jest zapewnione przez Twoją nową ognioodporną podłogę, która zgodnie z klasą ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1, jest nie tylko trudna do zapalenia, ale także emituje bardzo mało dymu w przypadku pożaru i tym samym spełnia publiczne normy przeciwpożarowe. Kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym pozwala na instalację płytek dywanowych na wodnym ogrzewaniu podłogowym, dzięki czemu nie zmarzniesz zimą!

Desso Grain to także oszczędność pieniędzy, a przede wszystkim własnych nerwów! Poręczny rozmiar jest nie tylko niezwykle łatwy do układania, ale stanowi również zaletę logistyczną. Już nigdy więcej nie będziesz musiał dźwigać metrów folii po wąskich schodach lub stromych schodach piwnicznych. Zamiast tego możesz łatwo chwycić paczkę i przenieść ją na miejsce montażu. Rozmiar ułatwia również planowanie w małych lub niewygodnych przestrzeniach, a ponadto jest o wiele mniej odpadów, które nie tylko trzeba usuwać, ale również za które trzeba płacić. Jeśli zostało Ci jeszcze kilka płytek dywanowych, świetnie nadają się do układania w stosy i przechowywania. Po co więc zadawać sobie trud, skoro może to być tak proste?

Desso Grain - kup teksturowane płytki dywanowe już teraz w BRICOFLOR!

Czy również chciałbyś, aby podłoga w Twoim pokoju zdobiła Desso Grain? W takim razie już teraz zaopatrz się w najwyższej jakości płytki dywanowe w BRICOFLOR, internetowym sklepie z wykładzinami ściennymi i podłogowymi, któremu możesz zaufać. Skorzystaj z naszej gwarancji najlepszej ceny i uzyskaj wybrane produkty po najniższej cenie! Nie masz czasu na wycieczkę do sklepu z narzędziami, ale wolałbyś zobaczyć swój wybór dekoracji osobiście? Odkryj nasz serwis bezpłatnych próbek i zamów już dziś próbkę swojego ulubionego dekoru, a my wyślemy ją prosto do Twoich drzwi! Jeśli potrzebujesz większych ilości, warto zadzwonić do nas bezpośrednio. Sprawdzimy Państwa zamówienie i w miarę możliwości przygotujemy na życzenie indywidualną ofertę, która będzie dostosowana dokładnie do Państwa wyobrażeń. W przypadku dalszych pytań lub chęci uzyskania osobistej porady, do Państwa dyspozycji jest oczywiście nasz przyjazny i kompetentny serwis obsługi klienta, z którym można się łatwo skontaktować telefonicznie za pośrednictwem naszej infolinii. Alternatywnie można również skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub skorzystać z naszego praktycznego formularza kontaktowego. Już teraz cieszymy się na spotkanie z Państwem!

Plus icon czytaj więcej