Kontakt

Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 9 - 13

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Desso – produkuje Twoje płytki już od 1930r.

Firma Desso została założona w 1930 roku w Holandii. Prawie 90 lat doświadczenia wciąż utrzymuje ją w czołówce renomowanych producentów wykładzin dywanowych. Obecnie Grupa DESSO działa w ponad 100 krajach, każdego dnia pracując na swoje dobre imię. Obecnie firma obrała kurs produkcję swobodnie układanych płytek dywanowych, Koncentruje się głównie na wyrafinowanym designie i realizacji zrównoważonej koncepcji Cradle-to-Cradle.

Dowiedz się więcej

DESSO

Płytki dywanowe Desso produkowane w wysokich standardach jakościowych doskonale dopasowują się do tej koncepcji, która przynosi korzyści nie tylko naszemu środowisku, ale przede wszystkim Wam – użytkownikom płytek. Desso przywiązuje wagę do zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ ok. 90% swojego czasu spędzamy w domu, w pracy lub innych pomieszczeniach gdzie zastosowanie mają wykładziny. Luźno układane płytki dywanowe są bardzo popularne ze względu na swobodę projektowania, elastyczność i wygodę użytkowania.

Desso umożliwia stworzenie najlepszych projektów w wysokim standardzie  

W związku z tym, żewiększość naszego życia spędzamy w pomieszczeniach warto jest zadbać o jego klimat oraz atmosferę. Miejsca, w których pracujemy, powinny być dostosowane do rodzaju pracy, a miejsca, w których odpoczywamy – powinny zapewniać najwyższy poziom komfortu.  Desso bierze te czynniki pod uwagę i projektuje swoje produkty zgodnie z obecnymi trendami, tym samym przyczyniając się do świeżego, nowoczesnego wystroju wnętrz. Kolekcje płytek dywanowych loose-lay Desso są zaprojektowane z dużą dbałością o szczegóły, tak by upiększyć i ożywić wszelkiego rodzaju wnętrza. Ambitny zespół projektantów dokładnie dobiera odpowiednie kolory, tekstury i właściwości by stworzyć najlepsze kolekcje. Różnorodne zbiory Desso obejmują schematy o subtelnej i naturalnej kolorystyce, a także w intensywnych i promiennych barwach, począwszy od klasycznych, jednolitych deseni po współczesne i modne melanże. Wzory struktur są bardzo różne.  Płytki mają nakrapiane wzory różnej wielkości regularne i luźno ułożone paski lub groszki lub symetryczne struktury liniowe. Płytki dywanowe Desso są dostępne w niezliczonych odmianach, co pozwala na indywidualne i kreatywne projektowanie wnętrz. Różne struktury powierzchniowe mają wpływ na odbiór kolorów i wzorów, sprawiając wrażenie wizualne rożnych odcieni. Powierzchnia płytek dywanowych Desso jest przyjemnie puszysta lub ścisła i twarda, w zależności od ich przeznaczenia. W ofercie swobodnie układanych płytek dywanowych Desso każdy znajdzie coś dla siebie, a szeroka gama zastosowań ma pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników. Jednocześnie płytki dywanowe Desso wyróżniają się połączeniem atrakcyjnego wyglądu i doskonałej jakości. Korzystanie z wysokiej jakości przędzy ulegającej częściowemu recyklingowi i ich staranne przetwarzanie, prowadzi do nienagannej jakości produktu, który jest mocny i trwały. Mnogość kolekcji sprawia, że płytki dywanowe mogą być zastosowane w wielu miejscach i przez długi czas zachowują swój atrakcyjny wygląd.

Desso Essence – esencja klasy i elegnacji

Kolekcja Essence Desso dużą popularność osiągnęła dzięki eleganckim projektom i korzystnemu stosunkowi ceny do jakości. Zastosowane runo jest wykonane ze 100% poliamidu, co sprawia, że te płytki mogą być zastosowane zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i w sektorze komercyjnym. W tej kolekcji odnajdziesz płytki w  24 kolorach. Wszystkie posiadają doskonale dobraną kombinację odcieni przędzy, która tworzy niesamowity, wyrazisty, a zarazem subtelny efekt. Desso wprowadza zróżnicowaną paletę kolorów, która waha się od klasycznych beży, odcieni szarości i antracytu do ekspresyjnych czerwieni, pomarańczy lub niebieskiego. Poszczególne kolory można dowolnie łączyć i nadawać im oryginalnego wyglądu poprzez  zastosowanie wariantów strukturalnych, takich jak geometryczne desenie Desso Essence Maze lub nieregularnie paskowane Desso Essence Structure. Wysoka jakość kolekcji Desso Essence charakteryzuje klasa użyteczności 33 i możliwość współpracy z meblami na kółkach. Stabilność, antypoślizgowość i trudnopalność płytek dywanowych Desso sprawia, że ten produktspełnia najwyższe standardy jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu izolacji dźwiękowej i przyjemnego uczucia komfortu.

Przytulne, miękkie  płytki dywanowe Desso Torso

Płytki dywanowe Desso Torso posiadają strukturę kędzierzawego weluru. To ciekawe połączenie przyjaznej, puszystej powierzchni iwysokiej trwałości, która daje możliwość zastosowania tego typu płytek na powierzchniach użytkowych. Cętkowana powierzchnia Desso Torso sprawia, że znadują one różnorodne zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie oporność i komfort traktowane są jako priorytet. 60 różnych wariantów kolorystycznych czyni tę kolekcję elastyczną i wszechstronną, która dopasuje się do każdego pomieszczenia. Solidne wykonanie i trwałość płytek dywanowych Desso pozwala na zastosowanie ich w pomieszczeniach wyposażonych w meble na kółkach oraz ogrzewanie podłogowe. Stabilna konstrukcja i stałe wymiary powodują, że można je ławo przenosić i układać.. Ponadto, dzięki gęstej powierzchni, płytki dywanowe Desso Torso dają lepszą izolację akustyczną i tworzą wrażenie spokojnej atmosfery.

Płytki loose-lay Desso zamontujesz zupełnie sam!

Faktem jest, że pokrycie podłogi dywanem lub wykładziną dostarcza nam więcej komfortu, aniżeli pokrycie twarde, np. PCV. Wykładzina dywanowa daje przyjemne, miękkie uczucie pod stopami, a jej konstrukcja jest bardziej elastyczna i pozytywnie wpływa na akustykę w pomieszczeniu.  Płytki dywanowe są także łatwe w transporcie i obsłudze i powodują znacznie mniej odpadów niż tradycyjna wykładzina w rolce. Płytki dywanowe Desso są przede wszystkim łatwe w montażu, co doskonale podsumowuje wszystkie poprzednie zalety. Dywan ułożony z płytek nie musi być przyklejony, ponieważ każdy z elementów jest wystarczająco ciężki i stabilny. Dlatego płytki dywanowe Desso mogą być "układane luźno", tworząc stabilną podłogę. Możesz optymalnie i wygodnie dopasować układ płytek do Twoich potrzeb. W razie potrzeby, każdy element możesz swobodnie wyjąć, wymienić i przesunąć. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi, gdy zabrudzisz powierzchnię płytki i konieczne będzie jej gruntowne oczyszczenie.  Płytki dywanowe Desso można łatwo czyszcić pojedynczo i ponownie ułożyć w poprzednim miejscu.

Desso – ekologiczny, zrównoważony i oszczędny producent płytek dywanowych

Celem światowej marki Desso jest produkcja przyjazna dla środowiska. Płytki dywanowe Desso to nie tylko funkcjonalne produkty pozwalające na kreatywne zastosowania, ale także produkcja w myśl zasady Cradle to Cradle. Wiąże się to z odejściem od zużywającego zasoby liniowego systemu gospodarczego, w kierunku systemu kołowego, który pozwala na ponowne użycie środków. Desso posiada własny system gromadzenia i odzyskiwania odpadów oraz uszkodzonych istarych pokryć dywanowych. Doskonałym przykładem są produkty z przędzy Econyl. Do 2020r. wszystkie produkty, w tym płytki dywanowe wykonane przez Desso, powinny być produkowane według wytycznych Cradle to Cradle. To warunki szczególnie przyjazne dla środowiska, uwzględniające oszczędności zasobów i stanowiące alternatywę dla innych płytek dywanowych.

O innowacjach słów kilka. Poznaj systemy Desso AirMaster, SoundMaster i EcoBase

Płytki dywanowe Desso stawiają wysoką poprzeczkę konkurencji, ponieważ zapewniają doskonałą atmosferę w pomieszczeniu. Nie tylko redukują poziom hałasu, co wpływa na polepszenie warunków zarówno wypoczynku jak i pracy, ale także produkowane są w warunkach przyjaznych dla środowiska. Jednym z najbardziej znanych osiagnięć technologicznych firmy Desso w produkcji płytek dywanowych, jest opracowanie unikalnego systemu AirMaster. Idea tego systemu opiera się na połączeniu cienkich przędz Desso AirMaster filtrujących powietrze z grubszymi Desso DustCollectors, przez co produkt skutecznie filtruje cząsteczki kurzu z powietrza. Tym samym znacznie zmniejsza się emisja zanieczyszczeń w postaci cząstek w pomieszczeniu. Unikalna struktura wykładzin zatrzymuje kurz do czasu usunięcia ich przez odkurzanie. Dzięki instalacji płytek dywanowych Desso zyskujemy w pomieszczeniu wyjątkowo czyste powietrze, co jest ważnym czynnikiem przyczyniającym się do zdrowego stylu życia. Innym innowacyjnym rozwiązaniem, które zwiększa poczucie komfortu z jest system Desso SoundMaster. Podłoże płytek w tym systemie powstaje w 80% z recyklingu butelek PET Technologia ta pozwala wyraźnie zmniejszyć poziom hałasu w stosunku do konwencjonalnych płytek dywanowych. Przy zastosowaniu innych płytek dywanowych, poziom hałasu może wzrosnąć nawet do o 15 dB, natomiast z systemem Desso SoundMaster współczynnik pochłaniania dźwięku może wynosić nawet 100%. Dlatego można go z powodzeniem zastosować w pomieszczeniach biurowych czy szkołach. Aby sprostać wysokim wymaganiom i zapewnić proces produkcji, który będzie przyjazny dla środowiska, firma Desso opracowała szczególnie wytrzymałą konstrukcję podłoża EcoBase.  Wytwarzanie oparte na zasadzie Cradle to Cradle to wykorzystanie materiałów nieszkodliwych dla środowiska i zdrowia. Ponadto, bazująca na poliolefinach warstwa EcoBase, podlega całkowitemu recyklingowi w zakładach produkcyjnych firmy.

Desso płytki dywanowe dostępne na BRICOFLOR.pl

Jako specjalista w zakresie pokryć podłogowych, w naszym sklepie nie mogło zabraknąć płytek dywanowych Desso. Dzięki doskonałej konstrukcji i innowacyjności, te wykładziny stanowią doskonały Odkryj dostępne kolekcje i zamów wygodnie z dostawą do domu. Jeśli nie jesteś pewien wybranego koloru, zamów darmową próbkę i podejmij najlepszą decyzję. W razie pytań – zadzwoń lub napisz do naszego biura obsługi klienta. Chętnie pomożemy Ci w całym procesie zakupowym.