Close icon

Desso – Płytki dywanowe produkowane od 1930 roku

Firma Desso została założona w 1930 roku w Holandii. Głównym celem firmy była produkcja dywanów tkanych dla …

czytaj więcej
1 - 20 z 372 Produkty

Płytki w wysokim standardzie

Płytki dywanowe produkowane w wysokich standardach jakościowych doskonale dopasowują się do koncepcji Cradle to Cradle. Przynosi ona korzyści nie tylko naszemu środowisku, ale przede wszystkim użytkownikom wykładzin dywanowych w płytkach. Desso przywiązuje wagę do zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ ok. 90% swojego czasu spędzamy w domu, w pracy lub innych pomieszczeniach gdzie zastosowanie mają płytki. Luźno układane (loose-lay) płytki dywanowe są bardzo popularne ze względu na swobodę projektowania, elastyczność i wygodę użytkowania.

Kolekcje płytek dywanowych firmy Desso zaprojektowana jest z dużą dbałością o szczegóły, tak aby upiększyć i ożywić wszelkiego rodzaju wnętrza. Ambitny zespół projektantów dokładnie dobiera odpowiednie kolory, tekstury i właściwości by stworzyć najlepsze kolekcje. Różnorodne kolekcje Desso obejmują schematy o subtelnej i naturalnej kolorystyce, a także w intensywnych i promiennych barwach, począwszy od klasycznych, jednolitych deseni po współczesne i modne melanże. Wzory struktur są bardzo różne. Wykładziny w płytkach mają nakrapiane wzory różnej wielkości, regularne i luźno ułożone paski lub groszki czy symetryczne struktury liniowe. Desso są dostępne w niezliczonych odmianach, co pozwala na indywidualne i kreatywne projektowanie wnętrz. Powierzchnia płytek dywanowych Desso jest przyjemnie puszysta lub ścisła i twarda, w zależności od ich przeznaczenia.

W ofercie płytek dywanowych Desso każdy znajdzie coś dla siebie, a szeroka gama zastosowań ma pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników. Jednocześnie wyroby Desso wyróżniają się połączeniem atrakcyjności i szczególnie wysokiej jakości. Korzystanie z jakościowej przędzy ulegającej częściowemu recyklingowi i ich staranne przetwarzanie, prowadzi do produktu, który jest mocny i trwały. Mnogość kolekcji sprawia, że wykładziny w płytkach mogą być zastosowane w wielu miejscach i przez długi czas zachowują swój atrakcyjny wygląd.

Desso Essence – Klasa i elegancja

Kolekcja Desso Essence dużą popularność osiągnęła dzięki eleganckim projektom w atrakcyjnych cenach. Zastosowane runo jest wykonane ze 100% poliamidu, co sprawia, że te płytki dywanowe mogą być montowane zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i w sektorze komercyjnym. W tej kolekcji wykładziny w płytkach są dostępne w 24 kolorach. Zróżnicowana paleta kolorów waha się od klasycznych beży, odcieni szarości i antracytu do ekspresyjnych czerwieni, pomarańczy lub niebieskiego. Poszczególne kolory można dowolnie łączyć i nadawać im oryginalnego wyglądu poprzez zastosowanie wariantów strukturalnych, takich jak geometryczne desenie Desso Essence Maze lub nieregularnie paskowane Desso Essence Structure. Wysoka jakość kolekcji Desso Essence charakteryzuje klasą użyteczności 33. Stabilność, antypoślizgowość i trudnopalność płytek dywanowych Desso sprawia, że ten produkt spełnia najwyższe standardy jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu izolacji dźwiękowej i przyjemnego uczucia komfortu.

Przytulne i miękkie płytki dywanowe Desso Torso

Płytki dywanowe Desso Torso posiadają strukturę kędzierzawego weluru. To ciekawe połączenie przyjaznej, puszystej powierzchni i wysokiej trwałości, które daje możliwość zastosowania tego typu płytek na powierzchniach użytkowych. Cętkowana powierzchnia Desso Torso sprawia, że znajdują one różnorodne zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie oporność i komfort są priorytetem.

Około 60 różnych wariantów kolorystycznych czyni tę kolekcję elastyczną i wszechstronną, która dopasuje się do każdego pomieszczenia. Solidne wykonanie i trwałość płytek dywanowych Desso pozwala na zastosowanie ich w pomieszczeniach wyposażonych w meble na kółkach oraz ogrzewanie podłogowe. Stabilna konstrukcja i stałe wymiary powodują, że można je łatwo przenosić i układać. Ponadto, dzięki gęstej powierzchni, płytki dywanowe Desso Torso dają lepszą izolację akustyczną i tworzą wrażenie spokojnej atmosfery.

Płytki dywanowe "Loose – lay" zamontujesz zupełnie sam!

Faktem jest, że pokrycie podłogi dywanem lub wykładziną dostarcza nam więcej komfortu, aniżeli pokrycie twarde, np. PCV. Płytki dywanowe dają przyjemne, miękkie uczucie pod stopami, a ich konstrukcja jest bardziej elastyczna i pozytywnie wpływa na akustykę w pomieszczeniu. Płytki dywanowe są także łatwe w transporcie, obsłudze i powodują znacznie mniej odpadów niż tradycyjna wykładzina w rolce.

Desso umożliwiają łatwy montaż, co doskonale podsumowuje wszystkie poprzednie zalety. Dywan ułożony z płytek nie musi być przyklejony, ponieważ każdy z elementów jest wystarczająco ciężki i stabilny. Dlatego wykładziny w płytkach Desso mogą być "układane luźno", tworząc stabilną podłogę. Możesz optymalnie i wygodnie dopasować układ płytek do Twoich potrzeb. W razie potrzeby masz możliwość każdy element swobodnie wyjąć i wymienić lub przełożyć w inne miejsce. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi, gdy zabrudzisz powierzchnię płytki i konieczne będzie jej gruntowne oczyszczenie. Płytki dywanowe Desso można łatwo czyścić pojedynczo i ponownie ułożyć w poprzednim miejscu.

Ekologiczny, zrównoważony i oszczędny producent płytek dywanowych

Celem światowej marki Desso jest produkcja przyjazna dla środowiska. Płytki dywanowe Desso to nie tylko funkcjonalne produkty pozwalające na kreatywne zastosowania, ale także produkcja w myśl zasady Cradle to Cradle. Wiąże się to z odejściem od zużywającego zasoby liniowego systemu gospodarczego, w kierunku systemu kołowego, który pozwala na ponowne użycie środków. Desso posiada własny system gromadzenia i odzyskiwania odpadów oraz uszkodzonych i starych pokryć dywanowych. Doskonałym przykładem są produkty z przędzy Econyl. Do 2020r. wszystkie produkty, w tym płytki dywanowe wykonane przez Desso, powinny być produkowane według wytycznych Cradle to Cradle. To warunki szczególnie przyjazne dla środowiska, uwzględniające oszczędności zasobów i stanowiące alternatywę dla innych płytek dywanowych.

O innowacjach słów kilka. Poznaj systemy Airmaster, Soundmaster i Ecobase

Płytki dywanowe Desso stawiają wysoką poprzeczkę konkurencji, ponieważ zapewniają doskonałą atmosferę w pomieszczeniu. Nie tylko redukują poziom hałasu, co wpływa na polepszenie warunków zarówno wypoczynku jak i pracy, ale także produkowane są w warunkach przyjaznych dla środowiska. Jednym z najbardziej znanych osiągnięć technologicznych firmy Desso w produkcji płytek dywanowych, jest opracowanie unikalnego systemu AirMaster. Idea tego systemu opiera się na połączeniu cienkich przędz Desso AirMaster filtrujących powietrze z grubszymi Desso DustCollectors, przez co produkt skutecznie filtruje cząsteczki kurzu z powietrza. Tym samym znacznie zmniejsza się emisja zanieczyszczeń w postaci cząstek w pomieszczeniu. Unikalna struktura wykładzin dywanowych w płytkach zatrzymuje kurz do czasu usunięcia ich przez odkurzanie. Dzięki instalacji płytek dywanowych Desso zyskujemy w pomieszczeniu wyjątkowo czyste powietrze, co jest ważnym czynnikiem przyczyniającym się do zdrowego stylu życia.

Innym innowacyjnym rozwiązaniem, które zwiększa poczucie komfortu  jest system Desso SoundMaster. Podłoże płytek dywanowych w tym systemie powstaje w 80% z recyklingu butelek PET. Technologia ta pozwala wyraźnie zmniejszyć poziom hałasu w stosunku do konwencjonalnych wykładzin w płytkach. Przy zastosowaniu innych wyrobów, poziom hałasu może wzrosnąć nawet do o 15 dB, natomiast z systemem Desso SoundMaster współczynnik pochłaniania dźwięku może wynosić nawet 100%. Dlatego można go z powodzeniem zastosować w pomieszczeniach biurowych czy szkołach. Aby sprostać wysokim wymaganiom i zapewnić proces produkcji, który będzie przyjazny dla środowiska, firma Desso opracowała szczególnie wytrzymałą konstrukcję podłoża EcoBase.  Wytwarzanie oparte na zasadzie Cradle to Cradle to wykorzystanie materiałów nieszkodliwych dla środowiska i zdrowia. Ponadto, bazująca na poliolefinach warstwa EcoBase, podlega całkowitemu recyklingowi w zakładach produkcyjnych firmy.

Desso płytki dywanowe dostępne na Bricoflor.pl

Jako specjalista w zakresie pokryć podłogowych, w naszym sklepie nie mogło zabraknąć płytek dywanowych Desso. Dzięki doskonałej konstrukcji i innowacyjności, te wykładziny w płytkach stanowią doskonały wybór. Odkryj dostępne kolekcje i zamów wygodnie z dostawą do domu. Jeśli nie jesteś pewien wybranego koloru, zamów darmową próbkę i podejmij najlepszą decyzję. Chętnie pomożemy Ci w całym procesie zakupowym. Skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie 0 61 660 15 09.

Plus icon czytaj więcej