Desso Neo Core - nowoczesne płytki dywanowe o eleganckim wzornictwie

Kolekcja Desso Neo Core, nadająca się do stosowania w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, oferuje Państwu kolejne naj…

czytaj więcej

Nie znaleziono produktów!

Zmień kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie znajdziesz niczego istotnego, odwiedź stronę główną i wypróbuj niektóre z naszych bestsellerów!

Wysoce trwałe i uniwersalne płytki dywanowe Desso

Szukasz podłogi kontraktowej i chcesz czegoś, co tworzy ciepłą i rodzinną atmosferę, ale jednocześnie wygląda poważnie? W takim razie płytki dywanowe Desso o wysokiej klasie ścieralności są dokładnie tym, czego szukasz! Nadają się do intensywnego użytku komercyjnego, płytki tekstylne z łatwością utrzymają się w wielu różnych miejscach. Wykorzystaj je w domach towarowych, sklepach, restauracjach, a nawet halach wystawowych. Płytki dywanowe są jednak szczególnie często stosowane w biurach, gdzie ich właściwości doskonale się sprawdzają.

Ta wysoka wytrzymałość została osiągnięta dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału przędzy: poliamidu. Może on wytrzymać duże obciążenie, a także dobrze wygląda! Kolory są silnie odwzorowywane przez materiał, podczas gdy zanieczyszczenia z trudem przenikają do powierzchni użytkowej.

Purystyczny wystrój wnętrza, bez rozpraszających ozdób i ornamentów

Jak sama nazwa Neo Core wskazuje, wzornictwo płytek tekstylnych również koncentruje się na rdzeniu, na tym, co najważniejsze, dlatego też kolekcja jest najczęściej prezentowana w nieprzezroczystych i monochromatycznych odcieniach. Nadaje tym płytkom dywanowym elegancji i, zwłaszcza na większych powierzchniach, jakościowej głębi, która jest szczególnie wyrazista. Dostępne w siedmiu różnych wariantach płytki dywanowe Desso ozdobią Twoje pomieszczenia w neutralnych odcieniach szarości lub brązu, z okazjonalnymi niebieskimi lub czerwonymi tonami.

Podoba Ci się ta kolekcja, ale chciałbyś, aby istniał sposób na wprowadzenie do gry nieco więcej różnorodności? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: kolekcja Desso Neo ma podobne kolory podstawowe i może być wspaniale uzupełniona wariantem Neo Core! I oczywiście jest to całkowicie bezproblemowe: płytki dywanowe mają takie same wymiary 50 x 50 cm i są zawsze układane krawędź w krawędź. Dzięki czemu można tworzyć imponujące kombinacje kolorystyczne lub po prostu umiejętnie ustawić scenę dla ścieżek roboczych.

Luźno ułożone, płytki dywanowe trzymają się bez kleju

Kolejną zaletą płytek dywanowych jest to, że nie są one przyklejane. Oznacza to, że możesz łatwo wypróbować swój własny projekt! Poszczególne moduły można w każdej chwili wymienić, bez względu na to, czy nie podoba Ci się dana kombinacja wzornicza, czy też któryś z modułów ulegnie uszkodzeniu. Możliwa jest nawet całkowita przeprowadzka, dzięki czemu przy zmianie pokoju lub budynku nie będziesz musiał rezygnować z nowej podłogi. W ten sposób można nie tylko szybko wykonać całą czynność, ale także nie trzeba usuwać irytujących resztek kleju!

Ale jak podłoga ma się trzymać bez kleju? Cała siła mocowania wynika z dużego ciężaru płytek tekstylnych w kompozycie. O ile pojedynczy egzemplarz można wygodnie podnieść, a nawet z wysiłkiem przesuwać po podłodze, o tyle nie jest to już możliwe, gdy kilka elementów tworzy spójną podłogę. Już jeden metr kwadratowy kolekcji przynosi na wadze łączną wagę 4150 g.  

Ponieważ podłoga nie jest przyklejona, nie jesteś pod presją czasu podczas instalacji i możesz skorygować wyrównanie w dowolnym momencie. Nie trzeba też kupować drogich akcesoriów, wystarczy ołówek do zaznaczania, taśma miernicza, nóż do dywanów i taśma dwustronna. Zanim jednak przystąpimy do instalacji, konieczne jest pewne przygotowanie: płytki dywanowe powinny najpierw dostosować się do temperatury pomieszczenia, w którym mają być zainstalowane. Proces ten rozpoczyna się natychmiast po wyjęciu produktu z opakowania, ale może trwać do 48 godzin! Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz dobrze wykorzystać ten czas na przygotowanie wybranego przez siebie podłoża. Musi być płaskie, suche i czyste. Należy usunąć plamy tłuszczu, resztki starych wykładzin podłogowych oraz kurz i wyrównać nierówności. Kiedy wszystko jest już przygotowane, można zaczynać!

Najpierw należy wyznaczyć środek pomieszczenia za pomocą taśmy mierniczej i od tego miejsca rozpocząć montaż. Nie należy zaczynać w jednym z narożników, ponieważ ściany są często krzywe, a płytki dywanowe przyjmują w ten sposób krzywe ułożenie, co wielu uważa za nieestetyczne lub asymetryczne. Po ułożeniu pierwszego modułu, umieść drugi dokładnie na krawędziach pierwszego. Rób tak dalej, aż cały pokój zostanie rozłożony. Mała wskazówka: zacznij od ułożenia rzędu od każdej krawędzi pierwszego modułu, aż do ścian. W ten sposób powstanie krzyż, a raczej niewielka siatka, na której będzie można układać pozostałe płytki dywanowe w sposób bardziej celowy i systematyczny. Po wypełnieniu całego pomieszczenia prawdopodobnie trzeba będzie przyciąć moduły, które leżą przy ścianie, tak aby były z nią zrównane. Tekstylne wykładziny podłogowe należy zawsze przycinać od tyłu, aby nie uszkodzić powierzchni użytkowej. Nie jest to konieczne jednakże może być korzystne zastosowanie taśmy dwustronnej do tego ostatniego rzędu przy ścianie, aby uzyskać jeszcze bardziej niezawodną ramę.

Płytki dywanowe Desso o doskonałych właściwościach do zastosowań przemysłowych

Jednak Desso Neo Core oferuje o wiele więcej niż tylko solidną powierzchnię, łatwość montażu czy estetyczny wygląd. Aby służyć Ci dobrze w niektórych obszarach użytkowania, potrzebujesz kilku dodatkowych funkcji, których oczywiście nie brakuje w tej kolekcji! Na przykład, trudno sobie wyobrazić korzystanie z biura bez wykładziny odpornej na użytkowanie krzeseł obrotowych. Dodatkowo podłoga posiada również wykończenie antystatyczne, dzięki czemu można bezpiecznie umieścić w tych pomieszczeniach sprzęt komputerowy. Z drugiej strony, izolacja akustyczna, która redukuje dźwięk uderzenia nawet o 24 dB, zapewnia cichy hałas w tle. Ponadto płytki współpracują ogrzewaniem podłogowym w systemie ciepłej wody! Niezbędne bezpieczeństwo w miejscach publicznych jest zapewnione dzięki wysokiej klasie ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1, która klasyfikuje Neo Core jako materiał trudnopalny i wskazuje, że nawet w przypadku pożaru, powstanie jedynie niewielka ilość dymu, a bezpieczeństwo nie będzie zagrożone.

Dla tych, którzy jeszcze nie przyjrzeli się podłogom tekstylnym, ucieszy również fakt, że miękka powierzchnia pomaga zmniejszyć lub odfiltrować kurz domowy i cząstki stałe z powietrza w pomieszczeniach. Zamiast trafiać do dróg oddechowych, włókna wiążą kurz i zapobiegają jego ponownemu uwalnianiu się. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich współpracowników jest alergikiem, ta nieruchomość pomoże złagodzić Twoje problemy. Jednak osoby mniej wrażliwe na kurz również mogą cieszyć się dobrą jakością powietrza w pomieszczeniach. Aby efekt ten był trwały, wystarczy regularnie czyścić podłogę odkurzaczem!

Jakby tego było mało, poręczny rozmiar płytek tekstylnych oferuje również zalety logistyczne. Czy kiedykolwiek miałeś problem z wnoszeniem długich rolek po wąskich schodach? Z pomocą płytek dywanowych to się teraz gwałtownie kończy! Zabierz je zrelaksowane pojedynczo lub w pakiecie pod pachą i podłoga może być transportowana wszędzie! Ponadto zużycie energii można znacznie lepiej zaplanować, a zwłaszcza w małych lub skośnych pomieszczeniach jest znacznie mniej odpadów! Oszczędzaj więc bezpośrednio na kosztach materiału i wybierz mniejszą alternatywę. Jeśli zostanie jeszcze jakiś moduł zapasowy, można go łatwo przechowywać pod schodami, nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Desso Neo Core - nowa i innowacyjna płytka dywanowa już dostępna w BRICOFLOR!

Nie możesz się doczekać, kiedy wreszcie zaczniesz remont? W takim razie zamów już dziś w zaufanym sklepie internetowym z wykładzinami ściennymi i podłogowymi! Z pomocą naszych usług, przeprowadzimy Cię przez zakup i postaramy się, aby Twoje doświadczenie z BRICOFLOR było tak przyjemne, jak to tylko możliwe. Częścią tego jest z pewnością nasz bezpłatny serwis próbek, dzięki któremu otrzymają Państwo wzory pożądanych dekorów, bezpośrednio do domu. Kiedy już zdecydujesz się na dany produkt, zaoszczędzisz pieniądze dzięki naszej Gwarancji Najlepszej Ceny, która oderuje asortyment w najlepszej cenie! Masz przed sobą duży projekt budowlany i potrzebujesz natychmiast złożyć większe zamówienie? Na życzenie otrzymają Państwo od nas, jeśli to możliwe, indywidualną ofertę, która będzie dokładnie dopasowana do Państwa projektu! Jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie przez naszą infolinię, online przez e-mail lub przez nasz praktyczny formularz kontaktowy! Nie zwlekaj, ponieważ już teraz cieszymy się na Twoją wiadomość!

Plus icon czytaj więcej