Desso Palatino - kolorowe płytki dywanowe w szerokiej gamie kolorystycznej

Kiedy zaczynamy szukać odpowiedniego pokrycia podłogowego do naszych projektów remontowych, musi ono spełniać bardz…

czytaj więcej
20 / 36 Produkty

Wysoka klasa ścieralności w intensywnie użytkowanej strefie kontraktowej dzięki płytkom dywanowym Desso

Tak, miałeś rację: Te płytki dywanowe są odpowiednie do pomieszczeń kontraktowych. Wysoka klasa ścieralności 33 oznacza, że wykładzina ta nadaje się nawet do miejsc o dużym natężeniu ruchu i może być stosowana np. w sklepach, domach towarowych, szkołach, restauracjach, biurach, a nawet na targach. Pomimo swojej trwałości płytki tekstylne nie tracą nic ze swojego ciepłego i komfortowego wykończenia, co jest również powodem, dla którego tak wiele osób wybiera miękką alternatywę dla twardych pokryć podłogowych. W restauracjach szybko tworzy to rodzinną atmosferę i ludzie chętnie wracają, aby zjeść posiłek w wolnej chwili. W sklepach płytki dywanowe stanowią kontrast dla zgiełku centrum handlowego, natomiast w biurach pozwalają zachować właściwą równowagę między powagą a koleżeńską atmosferą.

Jest to możliwe tylko dzięki zastosowaniu do produkcji płytek dywanowych Desso wyłącznie najwyższej jakości przędzy. W rzeczywistości cała powierzchnia użytkowa tej kolekcji wykonana jest z poliamidu, materiału przędzy, który znany jest ze swojej sprężystości, a jednocześnie jest przyjemny w dotyku. Mocno oddaje kolory, a jednocześnie jest odporny na zanieczyszczenia.

Luksusowy uni decor w zapierającej dech w piersiach różnorodności kolorów

Desso Palatino po raz kolejny w imponujący sposób udowadnia, że estetyka i praktyczność nie wykluczają się wzajemnie. Wykwintne płytki dywanowe są dostępne w 36 różnych kolorach, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza. Przy projektowaniu powierzchni mniejszy nacisk kładziono na wzory i zdobienia, ale raczej na jakość i wynikający z niej luksusowy wygląd. Abyś mógł cieszyć się nimi także w swoim ulubionym kolorze, kolekcja obejmuje ogromną paletę barw, która jest dostępna w neutralnych odcieniach, takich jak czerń, szarość, brąz czy beż, ale także w wielu odcieniach niebieskiego, czerwonego, zielonego czy żółtego, a także w kolorach mieszanych, takich jak pomarańczowy czy fioletowy. Powierzchnia sprawia wrażenie szczególnie obszernej, a także ciepłej i miękkiej pod stopami, dlatego płytki dywanowe otrzymały również klasę Luxury 3.

Produkty monochromatyczne wyglądają szczególnie efektownie, gdy są ułożone na dużej powierzchni, ale dzięki mocnym kolorom istnieje również wiele innych możliwości aranżacyjnych. Przykładowo, poszczególne moduły o jednakowych wymiarach (50 x 50 cm) mogą być układane obok siebie. W salach konferencyjnych lub holach wejściowych różnorodność kolorów w stylowy sposób rozluźnia atmosferę i tym samym tworzy nowoczesne wrażenie. Z drugiej strony, jeśli chcesz zastosować bardziej praktyczne podejście, możesz po prostu wykorzystać całe płytki dywanowe do wyznaczenia obszarów roboczych lub kreatywnego podkreślenia tras roboczych.

Elastyczna obsługa, dzięki luźnemu klejeniu płytek wykładziny

Piękno Desso Palatino polega nie tylko na tym, że możesz użyć dowolnej kombinacji kolorów, ale także na tym, że możesz po prostu wypróbować swój ulubiony wzór! Ponieważ płytki tekstylne nie są przyklejane, lecz układane pływająco lub luźno. Trzymają się same dzięki swojej dużej masie, co zapobiega ich przesuwaniu się lub zsuwaniu w wiązaniu. Przy łącznej wadze 4550 g/m² trudno jest przemieszczać moduły leżące na podłodze. Oczywiście, jest jeszcze więcej zalet nieużywania kleju: Jeśli na przykład zmieniasz miejsce zamieszkania, po prostu zabierz swoją podłogę ze sobą do nowego lokalu! Można go łatwo podnieść i użyć ponownie, a po demontażu nie trzeba nawet usuwać pozostałości starego kleju! Uszkodzone elementy są również bardzo łatwe do wymiany i nie trzeba usuwać połowy podłogi, aby wymiana była łatwa do przeprowadzenia.

W ten sposób wszystkim udaje się ułożyć płytki

Nie masz zdolności manualnych i chcesz, aby ktoś inny wykonał instalację za Ciebie? Płytki dywanowe Desso nie są skomplikowane pod każdym względem, a ponieważ nie są mocowane za pomocą kleju, mają Państwo mnóstwo czasu na poprawienie błędów i prawidłowe zamocowanie tekstylnej wykładziny podłogowej podczas instalacji. I nie potrzebujesz do tego drogich akcesoriów. Trochę taśmy dwustronnej, miarka, ołówek do zaznaczania i standardowy nóż do wykładzin to wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnej instalacji. Tak jak w przypadku wielu innych rzeczy, przygotowanie jest tu połową sukcesu. Po otrzymaniu Palatino, najpierw należy wyjąć go z opakowania, aby mógł się zaaklimatyzować do temperatury pomieszczenia, w którym będzie używany. Proces aklimatyzacji może trwać do 48 godzin, czas ten można wykorzystać na dalsze przygotowanie podłoża. Aby płytki dywanowe trzymały się podłoża, musi być ono suche, równe i czyste. Po spełnieniu wszystkich wymagań można przystąpić do właściwej instalacji.

Po pierwsze, użyj taśmy mierniczej, aby określić środek pomieszczenia, dzięki czemu można rozpocząć instalację. Umieść pierwszy moduł na środku, a nie w jednym z rogów pomieszczenia! To ostatnie, jeśli masz pochyłą ścianę, może skutkować krzywym ułożeniem nowej podłogi, co wielu ludzi uważa za nieestetyczne. Następny moduł jest umieszczany krawędź w krawędź z pierwszym. Kontynuuj w ten sposób, aż całe pomieszczenie zostanie wyłożone. Mała rada: ułatwisz sobie zadanie, jeśli zaczniesz od ułożenia rzędu płytek dywanowych na każdym z czterech boków pierwszego elementu, aż do najbliższej ściany. W ten sposób tworzysz małą siatkę dla siebie i dajesz reszcie modułów ciaśniejsze ramy dla profesjonalnej instalacji. Następnie, gdy cały pokój jest pokryty, wszystko, co musisz zrobić, to przyciąć kawałki, aby dopasować je do ściany. W tym celu należy wziąć nóż do wykładzin i przeciąć produkt od tyłu. Nigdy nie odcinać wykładzin tekstylnych od powierzchni użytkowej, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie! Choć nie jest to konieczne zaleca się również mocowanie pociętych kawałków za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Po położeniu ostatniej płytki tekstylnej pomieszczenie jest gotowe do użytku!

Płytki dywanowe Desso oferują najlepsze właściwości do zastosowań biurowych i innych

Płytki dywanowe są bardzo dobrze przemyślanym produktem i przy prawidłowym użytkowaniu dają wiele przyjemności. Nie tylko dlatego, że są one bardzo trwałe, estetyczne i szczególnie łatwe w użyciu, ale także z powodu wielu innych cech, które sprawiają, że są one tak wyjątkowe. Jedną z ogromnych zalet wykładzin tekstylnych jest na przykład ich zdolność do pozytywnego wpływania na klimat pomieszczenia. Dzieje się tak dlatego, że delikatny materiał przędzy jest w stanie związać ze sobą kurz domowy i drobny pył, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się tego nieprzyjemnego towarzysza do powietrza i dróg oddechowych. Przynosi to nie tylko ogromną ulgę alergikom, ale również osobom mniej wrażliwym na kurz, które korzystają ze skoncentrowanej atmosfery pracy. Aby płytki tekstylne zawsze miały nową zdolność do gromadzenia kurzu, wystarczy regularnie czyścić je odkurzaczem! Ale nie tylko odpowiednie powietrze jest ważne dla pracy, również hałas w tle powinien być utrzymany na jak najniższym poziomie. Dlatego też miękka powierzchnia Desso Palatino redukuje dźwięk uderzenia o całe 25 dB.

Niezbędne do pracy w biurze są również urządzenia antystatyczne oraz komercyjne kółka do krzeseł, dzięki którym nie musisz obyć się bez sprzętu eklektronicznego i wygodnych krzeseł biurowych! Wysoka klasa ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1 oznacza, że wykładzina ta jest trudno palna, a nawet jeśli dojdzie do pożaru, wytwarza bardzo mało dymu! Jeśli chcieliby Państwo zainstalować płytki tekstylne na już istniejącym ogrzewaniu podłogowym na bazie ciepłej wody, to również nie ma problemu, ponieważ produkt oczywiście nadaje się również do ogrzewania podłogowego!

Ponadto nie należy zapominać o logistycznej przewadze poręcznych modułów. Już nigdy więcej nie będziesz musiał dźwigać metrów dywanu po wąskich schodach lub łamać sobie kości, próbując zejść po schodach do piwnicy. Zamiast tego weź do ręki pojedyncze płytki dywanowe i wejdź nawet na najwyższe piętro! Ponadto, często oszczędzasz gotówkę, ponieważ mniejsza forma jest o wiele łatwiejsza do obliczenia dokładnego zużycia. Oznacza to, że często potrzebujesz znacznie mniej materiału i nie musisz wyrzucać masy ścinków. Jeśli pozostała nam płytka dywanowa, możemy ją przechowywać w piwnicy, na strychu lub w magazynie jako późniejszy zamiennik, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

Desso Palatino - eleganckie płytki dywanowe już dostępne w BRICOFLOR!

Nie zwlekaj więc dłużej i zamów już dziś Desso Palatino w BRICOFLOR, sklepie internetowym z wykładzinami ściennymi i podłogowymi, któremu możesz zaufać i zapewnić sobie wykwintne płytki dywanowe na naszych doskonałych warunkach. Na przykład, oferujemy Państwu zakup naszego asortymentu z naszą sprawdzoną gwarancją najlepszej ceny, dzięki której otrzymają Państwo nasze produkty w najlepszej cenie. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby osobiście zobaczyć swoją nową podłogę przed zakupem, wprowadziliśmy usługę bezpłatnych próbek, która pozwala na zamówienie u nas próbek informacyjnych. Będą one pasować do wyglądu i jakości Twojego wyboru wystroju i zostaną wysłane bezpośrednio do Twojego domu! W przypadku większych projektów remontowych, warto skontaktować się z nami osobiście. Przy zamówieniach szczególnie dużych ilości chętnie przedstawimy Państwu indywidualną ofertę, która będzie dostosowana do Państwa projektu budowlanego. Czy mają Państwo jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiemy na nie telefonicznie na naszej infolinii, online poprzez e-mail lub za pomocą naszego praktycznego formularza kontaktowego. Już teraz cieszymy się na wiadomość od Państwa!

Plus icon czytaj więcej