Desso Rock - delikatnie cętkowane płytki dywanowe do estetycznego wykończenia wnętrz

Wraz z kolekcją Desso Rock, firma działająca na arenie międzynarodowej stawia krok w nowym kierunku. czytaj więcej

Niezawodny partner w codziennym życiu biurowym - płytki dywanowe Desso

Klasa ścieralności kolekcji pokazuje nam, jak wytrzymałe są płytki dywanowe Desso. Sklasyfikowane w klasie 33, mogą być stosowane w różnych miejscach. Na przykład w sektorze kontraktowym można wykorzystać powierzchnię i ozdobić nią sklepy, domy towarowe, hotele, sale konferencyjne, biura, a nawet stoiska targowe. Miękka powierzchnia użytkowa i przyjemne uczucie chodzenia zachęcają do dłuższego przebywania w obiekcie i tworzą subtelną równowagę pomiędzy przytulną atmosferą a profesjonalnym wyglądem.

Efekt ten zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej jakości przędzy poliamidowej, która z jednej strony jest bardzo sprężysta, a z drugiej strony dzięki delikatnej strukturze sprawia wrażenie szczególnie zadbanej.

Jasne kolory, kwadratowy kształt i mnóstwo miejsca na kreatywne pomysły

Ponieważ w dzisiejszym świecie liczy się nie tylko praktyczność, ale również wygląd, Desso wymyśliło coś nowego również w tym zakresie. Poszczególne moduły wyróźniają się delikatnym cętkowaniem, a struktura sprawia wrażenie kostki brukowej. Wybór koloru należy wyłącznie do Ciebie. Wybierz jeden z 12 różnych odcieni i udekoruj swoje pomieszczenia w klasycznie neutralny lub nowoczesny i kolorowy sposób. Płytki tekstylne są dostępne w świeżym odcieniu zieleni, mocnej czerwieni, uspokajającego błękitu lub w nieprzezroczystych odcieniach czerni, szarości i beżu.

Chociaż wzór ten jest szczególnie efektywny, gdy układa się go na dużej powierzchni, piękno tych płytek dywanowych polega na tym, że w razie potrzeby nie trzeba nawet decydować się na konkretny wariant. Ponieważ każda z płytek ma wymiary 50 x 50 cm we wszystkich wersjach można ją idealnie układać obok siebie. Ponieważ podłoga jest układana luźno, tzn. bez dodatku kleju, można łatwo wypróbować różne kombinacje, a jeśli się nie spodobają, spontanicznie zmienić je ponownie. Dużą zaletą jest to, że można nie tylko położyć moduły na próbę, ale także normalnie użytkować podłogę w tym czasie.

A oto jak płytki dywanowe trzymają się bez dodatku kleju

Jednak pomimo braku użycia kleju, zamontowane płytki dywanowe są nie mniej niezawodne! Gdy są już związane na podłodze, ogólna struktura jest tak ciężka, że podłoga nie może być łatwo przesunięta. Jeden metr kwadratowy płytek dywanowych waży w sumie 4150 g! Z drugiej strony, pojedyncze moduły mogą być zazwyczaj łatwo podnoszone przez jedną osobę, a pojedyncze płytki wykładziny mogą być równie łatwo odłączane i usuwane z kompozytu. Pozwala to nie tylko na wypróbowanie różnych wzorów i kombinacji kolorystycznych, ale także na łatwą wymianę uszkodzonych modułów lub zabranie kompletnego pokrycia podłogowego ze sobą podczas przeprowadzki. Sam montaż jest oczywiście o wiele szybszy niż w przypadku podłóg, które trzeba przyklejać, a jeśli trzeba je wymienić raz, oszczędza się też kłopotu ze zdrapywaniem starych resztek.

Łatwy montaż, nawet dla laików i rzemieślników-hobbystów.

Brak kleju ma jednak jeszcze więcej zalet! Ponieważ płytki tekstylne można w każdej chwili zdjąć i ponownie zamontować, podczas montażu nie można popełnić prawie żadnych błędów. Jeśli płytka wykładziny jest źle ułożona, nie ma potrzeby jej odklejania! Co więcej, do prawidłowego montażu nie potrzeba nawet drogich narzędzi: wystarczy uzbroić się w taśmę dwustronną, nóż do wykładzin, ołówek do zaznaczania, taśmę mierniczą i postępować zgodnie z instrukcjami producenta!

Aby jednak przybliżyć Państwu, jak łatwy jest montaż płytek dywanowych, oto nasz krótki przewodnik: po otrzymaniu produktu, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest rozpakowanie go w pomieszczeniu, w którym będzie układany. W ten sposób Desso Rock dostosuje się do temperatury panującej w pomieszczeniu, dzięki czemu kolekcja będzie mniej podatna na nagłe zmiany temperatury w późniejszym czasie. Proces ten może trwać do 48 godzin. Dlatego należy wykorzystać okres przejściowy i przygotować podłoże. Oczyść je z pozostałości starej podłogi, kurzu lub plam tłuszczu i upewnij się, że jest równe. Gdy wszystkie kryteria zostaną spełnione, jesteś gotowy do rozpoczęcia pracy. Zalecamy rozpoczęcie montażu na środku pomieszczenia, ponieważ pozwoli to na proste ułożenie podłogi. Gdy pierwszy moduł jest już na swoim miejscu, wystarczy położyć drugi moduł krawędź w krawędź z pierwszym. Kontynuuj w ten sposób, aż całe pomieszczenie zostanie wyłożone. Nasza rada: Stwórz własną siatkę, układając najpierw rząd płytek dywanowych od modułu środkowego do ścian. Po ułożeniu całego pomieszczenia, wystarczy tylko przyciąć kawałki, aby dopasować je do ścian. Włókiennicze wykładziny podłogowe należy zawsze przycinać od tyłu, co zapobiega strzępieniu się powierzchni użytkowej. Choć nie jest to konieczne zawsze możesz przykleić taśmę dwustronną do wyciętych kawałków, aby dodatkowo zabezpieczyć ramę. Kiedy ostatni element zostanie pomyślnie zamontowany, jesteś gotowy do chodzenia po swojej nowej podłodze!

Doskonałe właściwości płytek dywanowych Desso do zastosowań w biurach i co.

Decydując się na płytki dywanowe, otrzymujesz o wiele więcej niż solidne pokrycie podłogowe, które jest łatwe w montażu i wygląda szykownie. Ponadto płytki tekstylne zachwycają licznymi właściwościami, które przede wszystkim umożliwiają ich zastosowanie w różnych miejscach. Szczególnie w pomieszczeniach pracy zapewniają dobrą jakość powietrza, do której wbrew niektórym uprzedzeniom przyczyniają się nawet wykładziny tekstylne! Dzieje się tak dlatego, że materiał przędzy jest w stanie wiązać cząsteczki kurzu, filtrując w ten sposób kurz domowy i drobny pył z powietrza i dróg oddechowych. Są one tam przetrzymywane do czasu, aż wyczyścisz je zwykłym odkurzaczem. Aby zapewnić, że płytki dywanowe będą nadal filtrować nowy kurz, zaleca się ich regularne czyszczenie. Jeśli jesteś alergikiem i masz szczególnie poważne problemy z kurzem, możesz rozważyć ogrzewanie podłogowe na bazie ciepłej wody, które oczywiście może być zainstalowane w połączeniu z kolekcją. Ciepło wznoszące się od dołu zmienia cyrkulację powietrza i dzięki tem kurz nie przedostaje się łatwo do powietrza.

Również dla większej koncentracji w biurze i dla większego komfortu w domu lub w sklepie, wykończenie płytek redukuje dźwięk uderzenia nawet o 25 dB! Ciesz się cichym szumem tła i poczuj się dobrze w każdym miejscu. Dzięki właściwościom antystatycznym można również bezpiecznie umieszczać w pomieszczeniach sprzęt elektroniczny bez narażania się na niebezpieczeństwo wyładowań elektrycznych. Kolejnym ważnym kryterium jest oczywiście bezpieczeństwo w budynkach publicznych. Dlatego też wykładzina ta spełnia wymogi klasy ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1, co klasyfikuje ją jako trudnopalną i oznacza, że nawet w przypadku pożaru powstaje tylko niewielka ilość dymu.

Ale płytki dywanowe to nie tylko właściwości użytkowe, sama ich forma daje nieocenione korzyści. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do rolek metrowych, moduły 50 x 50 cm można łatwo przenosić. Jest to szczególnie pomocne, gdy musisz przenieść nową podłogę przez wąskie klatki schodowe lub po prostu chcesz wejść na szczególnie wysokie piętro. Poręczny rozmiar jest nie tylko o wiele łatwiejszy do przenoszenia, ale również można o wiele dokładniej zaplanować zużycie w pomieszczeniach i nie trzeba się borykać z dużą ilością ścinków. A jeśli pozostaną jakieś płytki, można je łatwo przechowywać, ponieważ mieszczą się nawet w najmniejszych szafkach.

Desso Rock - zamów już dziś wysokiej jakości płytki dywanowe w BRICOFLOR!

Odkryj Desso Rock już teraz i zapewnij sobie ten estetyczny, wszechstronny produkt do renowacji. Zamów już dziś w BRICOFLOR i skorzystaj z naszych licznych rabatów i usług, aby Twoje zakupy u nas były jak najprzyjemniejsze. Dzięki naszej sprawdzonej gwarancji najlepszej ceny możesz zaoszczędzić pieniądze i zamówić wybrane produkty po najlepszej cenie! Jeśli natomiast chcielibyście Państwo osobiście obejrzeć wybrane przez siebie dekory, możecie skorzystać z naszego serwisu bezpłatnych próbek i poprosić o próbki informacyjne. Jeśli potrzebują Państwo większych ilości naszych produktów, warto również poprosić o indywidualną wycenę! Następnie sprawdzimy Twoje zamówienie i dostarczymy Ci Twoją podłogę, jeśli to możliwe, na jeszcze lepszych warunkach! Z naszym przyjaznym i kompetentnym działem obsługi klienta mogą Państwo skontaktować się telefonicznie na naszej infolinii, online przez e-mail lub skorzystać z naszego wygodnego formularza kontaktowego!  Już teraz cieszymy się, że będziemy mogli powitać Państwa osobiście!

Plus icon czytaj więcej