Kontakt
Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 08:30 - 16:30

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Desso Salt - Płytki dywanowe o ziarnistej strukturze

Odkryj Desso Salt już teraz, a nie będziesz mógł się obejść bez tej eleganckiej i bardzo trwałej podłogi. Te płytki dywanowe będą Ci towarzyszyć w każdej sytuacji życiowej i nigdy nie zawiodą. Nie tylko dobrze wyglądają, ale również posiadają liczne i wszechstronne właściwości, które sprawiają, że są tak popularnym produktem. Dowiedz się tutaj, co sprawia, że płytki tekstylne są tak wyjątkowe.

Dowiedz się więcej

Desso Salt

  • Gwarancja najlepszej ceny

    Kupując w BRICOFLOR nie przepłacasz
  • Indywidualne oferty

    Planujesz duży projekt? Zapytaj o indywidualną wycenę!
  • Darmowe próbki

    Zamów do 6 próbek i sprawdź jak wygląda produkt

Idealne do biura - płytki dywanowe Desso

Wysoka klasa ścieralności wykładziny tekstylnej pokazuje, że płytki dywanowe Desso mogą naprawdę wiele wytrzymać. Odpowiada to kategorii 33 i może być stosowane nawet w silnie eksploatowanych obszarach kontraktowych. Należą do nich biura, restauracje, domy towarowe, a nawet hale wystawowe. Kolekcja jest doskonale przygotowana na wyzwania codziennego życia, a przy tym przekonuje estetyką i techniczną wydajnością. Miękka powierzchnia ma tę zaletę, że z jednej strony jest bardzo odporna na zużycie, a z drugiej strony dzięki delikatnej przędzy sprawia przyjazne wrażenie. Jest to szczególnie korzystne w obszarach, w których masz zwiększony kontakt z klientami. W restauracjach goście spożywają posiłki w sposób nieformalny, sklepy zapraszają do siebie, a także w biurze promujesz koleżeńską atmosferę, która jednak nie umniejsza Twojego poważnego charakteru.

Do produkcji powierzchni użytkowej stosowany jest wyłącznie wysokiej jakości poliamid, materiał przędzy, który znany jest z przyjemnej w dotyku powierzchni i wysokiej trwałości. Kolory są wiernie odwzorowane, a brud z trudem przebija się przez gęstą strukturę włókien.

Atrakcyjne wzornictwo w kolorach cętkowanych 

Wygląd zewnętrzny kolekcji jest tak samo różnorodny jak jej zastosowanie. Dostępna w nie mniej niż sześciu różnych neutralnych kolorach, a prostota Desso Salt sprawia, że wygląda ona wyjątkowo elegancko. Dzieje się tak dzięki różnym strukturom wysokości i głębokości, które w połączeniu z lekko cętkowanymi odcieniami tworzą atrakcyjny obraz. Daje to efekt lekko ziarnistego tła, co zapewne zainspirowało nazwę kolekcji. Wzornictwo koncentruje się tu na bardziej klasycznym kierunku, pozwalając na dekorowanie przestrzeni w bardziej stonowanych odcieniach szarości, brązu czy beżu. Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych struktur wysokości i głębokości powstają również delikatne cienie, które podkreślają jednolity gradient kolorów poszczególnych dekorów, sprawiając wrażenie kilku małych płytek.

Podczas gdy kolory kryjące są szczególnie efektywne na większych powierzchniach, zawsze możesz łączyć różne odcienie i w ten sposób nadać podłodze jeszcze bardziej indywidualny charakter. Ponieważ wszystkie płytki dywanowe mają ten sam poręczny wymiar 50 x 50 cm, można je wygodnie układać obok siebie.

Montaż bez kleju - szybki i nieskomplikowany montaż płytek dywanowych

Kolejną zaletą płytek dywanowych jest fakt, że nie są one przyklejane do podłoża. Oznacza to, że nie tylko możesz łączyć różne kolory, ale także nie spieszyć się, aby sprawdzić, czy Twój wybór spodoba Ci się na dłuższą metę - a jeśli nie, zawsze możesz go wymienić! Ponieważ bez kleju można po prostu podnieść poszczególne moduły podłogi i zastąpić je innymi. Oczywiście dotyczy to również sytuacji, w których element uległ uszkodzeniu. Jeśli, z drugiej strony, chcesz się przeprowadzić, możesz po prostu zabrać podłogę ze sobą! Po co wydawać pieniądze na nowe, skoro można spakować stare! Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także nie będziesz musiał zajmować się starym klejem lub resztkami podłogi! Oczywiście, nawet jeśli nie użyto kleju, nie musisz się martwić, że Desso nie utrzyma się na miejscu. Ze względu na ogromny ciężar 4100 g/m², po przyklejeniu płytek tekstylnych nie można ich łatwo przemieszczać, chyba że podniesie się pojedynczą sztukę!

W ten sposób uda Ci się ułożyć podłogę!

Bez dodatku kleju, Twoja nowa podłoga jest teraz jeszcze łatwiejsza w montażu! Ponieważ nie mocując płytek dywanowych Desso, można je teoretycznie w każdej chwili ponownie wyrównać i nie trzeba żyć z błędem instalacji przez dziesiątki lat. Drogie narzędzia również nie są konieczne w przypadku tej podłogi! Wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnej instalacji to ołówek do zaznaczania, nożyk do cięcia pudełek, taśma dwustronna oraz miarka lub linijka. Zawsze przestrzegaj instrukcji producenta i wykonuj wszystkie czynności w sposób profesjonalny. Nasz mały przewodnik ma pomóc Ci zorientować się, jak łatwo zainstalować płytki dywanowe, ale nie dajemy żadnych gwarancji.

Bez względu na to, u którego producenta zamówisz płytki tekstylne, powinieneś najpierw rozpakować je w odpowiednim pomieszczeniu przed instalacją, aby umożliwić materiałowi aklimatyzację. Proces ten może trwać do 48 godzin, przy czym niezwykle ważne jest, aby podczas późniejszego montażu nie doszło do gwałtownych reakcji spowodowanych różnicą temperatur. W międzyczasie należy przygotować podłogę. Musi ona spełniać kilka kryteriów i powinna być np. równa, sucha i czysta. W razie potrzeby wyrównać nierówności i oczyścić z plam tłuszczu lub pozostałości starych wykładzin podłogowych. Kiedy wszystko jest już przygotowane, jesteś gotowy do pracy!

Zalecamy rozpoczęcie instalacji na środku pomieszczenia, ponieważ nie każde pomieszczenie ma dokładnie proste ściany i kąty. W ten sposób unikniecie Państwo powstawania krzywej dynamiki pomieszczenia i wykrzywiania się struktur powierzchni użytkowej. Tak więc, gdy pierwszy moduł jest już ułożony prosto, umieść drugi dokładnie na krawędziach pierwszego, tak aby sprawiały wrażenie jednolitych. Kontynuuj w ten sposób, aż cała podłoga zostanie pokryta. Mała rada: najpierw ułóż prosty rząd, aż dojdziesz do ściany. Teraz, gdy cała podłoga jest pokryta, wystarczy przyciąć kawałki, które są przy ścianie za pomocą noża do wykładzin. Wykładziny tekstylne są zawsze przycinane od tyłu, aby nie uszkodzić powierzchni użytkowej. Kiedy ostatni element jest już na swoim miejscu, możesz nawet chodzić po swojej podłodze!

Pierwszorzędne właściwości płytek dywanowych Desso do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Estetyka, trwałość i łatwość montażu to nie wszystko, co oferuje Ci ta podłoga! Zachwyca również pierwszorzędnymi właściwościami! Czy wiesz na przykład, że tekstylne wykładziny podłogowe, wbrew wielu uprzedzeniom, zapewniają lepszy klimat w pomieszczeniach? Ponieważ materiał przędzy wiąże ze sobą cząsteczki kurzu, które w przeciwnym razie swobodnie unosiłyby się w powietrzu, i zatrzymuje je do czasu, gdy usuniesz je odkurzaczem! Przynosi to ogromną ulgę alergikom, ale także pozwala swobodnie oddychać osobom wrażliwym na kurz! Skorzystaj z skoncentrowanej atmosfery pracy i stwórz miejsce, w którym ludzie czują się całkowicie swobodnie! Jeśli chcielibyście Państwo jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, warto rozważyć również ogrzewanie podłogowe oparte na gorącej wodzie! Zmniejszy to cyrkulację powietrza, która powoduje zawirowania kurzu w pomieszczeniach.

Miękka powierzchnia, którą tak często chwalimy, zapewnia nie tylko przyjemne odczucia podczas chodzenia! Na przykład, redukuje odgłosy kroków aż o 28 dB i zapewnia w ten sposób cichy szum tła, który zachwyci Cię w biurze lub restauracji! Podłoga modułowa posiada również właściwości antystatyczne, dzięki czemu można bezpiecznie zainstalować sprzęt komputerowy. Również wysoka klasa ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1, którą wyróżniono tę kolekcję, oznacza bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Charakteryzuje się niską zapalnością i nawet w przypadku pożaru powstaje tylko niewielka ilość dymu!

Jednak płytki dywanowe są uważane za innowacyjne nie tylko ze względu na właściwości materiałów, z których są wykonane. Poręczny rozmiar ma również pewne zalety w porównaniu z tradycyjnymi produktami w rolkach! Tak więc od teraz wąskie schody nie stanowią już trudności, a jeśli pod pachą trzyma się płytkę tekstylną, to nawet wyższe piętra nie stanowią wyzwania! Nie tylko instalacja jest łatwiejsza, ale również zużycie energii może być znacznie lepiej zaplanowane. W małych lub skośnych pomieszczeniach jest znacznie mniej odpadów. Jeśli zostanie Ci płytka tekstylna, nie musisz jej wyrzucać. Można je wygodnie przechowywać w piwnicy, na strychu lub w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie nie zajmują wiele miejsca.

Desso Salt - najwyższej klasy płytki dywanowe już dostępne w BRICOFLOR!

Nie czekaj dłużej i już dziś zamów Desso Salt, a w BRICOFLOR otrzymasz płytki dywanowe najwyższej klasy w najlepszych cenach! Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez proces zakupu w naszym sklepie internetowym i zadbamy o to, aby cały proces był jak najbardziej przyjemny i bezproblemowy. Z tego powodu oferujemy Państwu również nasz serwis bezpłatnych próbek, za pomocą którego mogą Państwo zamówić informacyjne próbki pożądanych przez siebie dekorów! Następnie wyślemy wybrane przez Ciebie produkty bezpośrednio do Twojego domu, gdzie będziesz mógł spokojnie zdecydować się na zakup. Dzięki naszej sprawdzonej gwarancji najlepszej ceny, otrzymasz swoje zamówienie w najlepszej cenie! Jeśli chcielibyście Państwo zamówić większe ilości, warto skontaktować się z nami osobiście! W zależności od wielkości zamówienia chętnie przygotujemy dla Państwa na życzenie indywidualną ofertę, w której będą mogli Państwo zaoszczędzić jeszcze więcej! Możesz skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem infolinii, online za pośrednictwem poczty elektronicznej lub formularza kontaktowego w naszym portalu online. Czekamy na Twoją wiadomość!