Close icon

Desso Scape - estetyczne płytki dywanowe o drobnej strukturze.

Szukasz wykładziny podłogowej, która powinna wyglądać elegancko, a jednocześnie być bardzo trwała? Odkryj teraz Des…

czytaj więcej
1 - 16 z 16 Produkty

Czy to biuro, czy targi - te miejsca można udekorować płytkami dywanowymi Desso.

Szukając trwałego pokrycia podłogowego, często sięgamy po twarde wykładziny, ale wcale nie jest to konieczne! Wręcz przeciwnie, tego typu podłogi szybko wydają się zimne i nie tworzą przyjemnej atmosfery. Z płytkami dywanowymi Desso nie ma tego problemu! Spojrzenie na wysoką klasę ścieralności kolekcji ujawnia, jak wytrzymałe są one w rzeczywistości. Klasa użytkowania 33 spełnia nawet wymagania intensywnie użytkowanego sektora komercyjnego, dzięki czemu płytki tekstylne można bez problemu stosować w restauracjach, hotelach, domach towarowych, ale przede wszystkim w biurach, a nawet halach wystawowych! Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zastosowanemu materiałowi, który sprawia, że powierzchnia użytkowa jest tak mocna. Do wykonania powierzchni użyto wyłącznie wysokiej jakości poliamidu, który uważany jest za szczególnie odporny. Gęsta struktura włókien utrudnia osadzanie się brudu, a jednocześnie silnie odwzorowuje wybrane kolory. I choć powierzchnia, jest odporna na uderzenia, to nadal jest miękka i zapewnia komfort chodzenia.

Korzyści z tego rozwiązania są szczególnie pożądane w miejscach, w których ma się częsty kontakt z klientami i gośćmi. W restauracji od razu ma się wrażenie, że jest to coś bardziej osobistego i ludzie chętnie wracają do Twojego lokalu. Możesz również użyć płytek dywanowych, aby pozwolić ludziom uciec od zgiełku ulicznego w centrach handlowych lub aby promować koleżeńską, ale profesjonalną atmosferę w Twoim biurze!

Stwórz swoją własną plażę dzięki niskiej strukturze pętli

Jak sama nazwa kolekcji wskazuje, powierzchnia użytkowa płytek dywanowych przypomina ziarno drobnego piasku na plaży. Jest to możliwe głównie dzięki zastosowaniu niskich pętli, które dzięki cętkowanej kolorystyce zapewniają subtelny design. Dostępny w 18 różnych dekorach, Desso Scape obiecuje prezentację, która może być zarówno w klasycznych, neutralnych odcieniach, jak i mocnych kolorach. W przypadku klasycznego koloru, w szczególności odcieniach szarości i beżu są dostępne w wielu wariantach. Kolorowe warianty prezentują się w subtelnych wersjach odcieni zieleni, błękitu lub czerwieni, dzięki czemu można indywidualnie zaprojektować swoje pomieszczenia!

Kolory te są szczególnie efektywne, gdy są ułożone obok siebie na dużej powierzchni, ale można je również doskonale łączyć. Wszystkie moduły mają ten sam wymiar 50 x 50 cm, dzięki czemu można bez problemu układać obok siebie kolory Desso Scape. Szczególnie z kolorowymi wersjami można stworzyć imponujące hole wejściowe, ale również stoiska wystawowe lub sale konferencyjne mogą być prezentowane w mniej monotonny sposób. Osoby, które wolą podejść do sprawy nieco bardziej pragmatycznie, mogą oczywiście również w ten sposób wyróżnić miejsca pracy.

Mocne trzymanie bez użycia dodatkowego kleju.

Piękno płytek dywanowych polega jednak na tym, że nie tylko możesz swobodnie mieszać i dopasowywać kolory. Możesz również położyć swoją kreację na próbę i wypróbować ją przez kilka tygodni, aby przekonać się, czy na dłuższą metę spodoba Ci się Twoja kompozycja! Dzieje się tak dlatego, że płytki tekstylne nie są dodatkowo przyklejone, więc można je podnieść i ułożyć na nowo, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Choć jest to niewątpliwie korzystne dla wystroju pomieszczeń, ma to również podłoże praktyczne. Poszczególne moduły można w każdej chwili wyjąć w celu wyczyszczenia lub wymiany. Często zdarza się, że w pewnym momencie musisz przenieść swoje biuro lub miejsce pracy. W takim przypadku starą podłogę można łatwo podnieść i ponownie zamontować w innym miejscu. W ten sposób nie tylko oszczędzasz na zakupie nowej wykładziny, ale również nie musisz już nigdy więcej zmagać się z usuwaniem uciążliwych pozostałości kleju. Brak kleju nie oznacza jednak, że piasek Desso nie pozostanie na podłodze! Płytki są zaprojektowane tak, aby osiągnąć tak dużą wagę po ułożeniu razem, że nie można jej przesunąć. Jeden metr kwadratowy płytek tekstylnych waży już 4000 g/m², dzięki czemu nie przesuwają się one pod wpływem codziennego ruchu pieszego. Poszczególne moduły można jednak łatwo podnieść i przetransportować.

Kilka kroków do nowej podłogi

Do instalacji podłogi, wielu lubi mieć rzemieślnika. W przypadku płytek dywanowych Desso nie jest to jednak konieczne! Dzięki temu, że nie są one klejone, nie ma możliwości popełnienia błędów przy ich układaniu, a w razie potrzeby zawsze można wyrównać podłogę! Wszystko, czego potrzebujesz do instalacji, to ołówek do zaznaczania, taśma dwustronna, nóż do wykładzin i taśma miernicza. Nasza skrócona instrukcja pozwoli Ci zorientować się, jak dopasować Desso Scape. Należy jednak pamiętać, że zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta!

Po otrzymaniu podłogi można rozpocząć przygotowania! Po otrzymaniu płytek tekstylnych należy je najpierw rozpakować i pozostawić do zaaklimatyzowania się w wybranym pomieszczeniu. Proces ten trwa do 48 godzin, co stwarza małą przerwę, ale można ten czas wykorzystać na przygotowanie podłogi! Podłoga musi być równa, czysta i sucha. Oczyść ją więc z kurzu, resztek starego kleju lub plam tłuszczu i zawczasu wyrównaj wszelkie nierówności. Gdy podłoga się zaaklimatyzuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją położyć!

Najpierw wyznaczamy środek pomieszczenia za pomocą taśmy mierniczej. Pierwszy moduł jest teraz ułożony i wyrównany. Ponieważ ściany często nie są całkowicie proste, należy unikać przekrzywiania wzoru powierzchni. Teraz kontynuujemy, układając drugą płytkę dokładnie krawędź do krawędzi z pierwszą. Pokryć w ten sposób całe pomieszczenie, aż do momentu, gdy trzeba będzie przyciąć tylko kawałki na ścianach. Nasza rada: układaj najpierw rząd płytek dywanowych od elementu centralnego do czterech ścian. To zapewni Ci małą siatkę, ułatwiając śledzenie! Gdy całe pomieszczenie jest już pokryte płytkami tekstylnymi, wystarczy przyciąć ostatni rząd za pomocą noża do wykładzin, tak aby kawałki te ściśle przylegały do ściany. Wykładziny tekstylne należy zawsze przycinać od tyłu, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia powierzchni użytkowej! Choć nie jest to wymagane możesz przymocować ostatni rząd taśmą dwustronną. Po pokryciu całej podłogi jest ona gotowa do użytku.

Dzięki swoim właściwościom płytki dywanowe są idealne dla alergików.

Płytki dywanowe Desso mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko atrakcyjny wygląd, wytrzymałą powierzchnię i łatwy montaż! Wbrew wielu uprzedzeniom, wykładziny tekstylne mają pozytywny wpływ na powietrze w pomieszczeniu i są idealne na przykład dla alergików lub osób szczególnie wrażliwych na kurz. Dzieje się tak, ponieważ materiał przędzy jest w stanie związać kurz domowy i drobny pył ze swoimi włóknami i w ten sposób odfiltrować je z powietrza, którym oddychasz. Doświadcz poprawy jakości powietrza i złagodzisz dyskomfort swój lub swoich gości i pracowników. Aby zapewnić, że płytki dywanowe zawsze mają wystarczającą pojemność dla nowego kurzu, wystarczy regularnie usuwać stary kurz zwykłym odkurzaczem. Jeśli szczególnie zmagasz się z kurzem w domu, ucieszy Cię wiadomość, że możesz używać kolekcji w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym na bazie gorącej wody! Ciepło wznoszące się od spodu zmieni cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, a kurz nie będzie wydmuchiwany wokół Twoich pomieszczeń z powodu zmniejszonego przeciągu.

Desso Scape ma również wiele do zaoferowania w zakresie instalacji w biurze. Na przykład wykończenie antystatyczne oznacza, że można bezpiecznie zainstalować sprzęt elektroniczny w pomieszczeniach, nie narażając go na działanie ładunków elektrycznych. Korzystna jest również izolacja akustyczna, która redukuje dźwięk uderzenia nawet o 24 dB i tym samym zapewnia znacznie cichszy hałas w tle. Kolejnym ważnym kryterium dla podłóg w miejscach publicznych jest bezpieczeństwo! Płytki tekstylne odpowiadają klasie ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1 i dlatego są uważane za trudno zapalne, a w przypadku pożaru wytwarzają jedynie niewielką ilość dymu, jeśli w ogóle!

Oprócz właściwości materiału, z którego jest wykonana, podłoga modułowa ceniona jest również za poręczny kształt, który czyni z niej logistyczne cudo! W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów rolkowych, wąskie klatki schodowe nie stanowią problemu dla małych modułów! Nawet strome schody do piwnicy są tylko połową wyzwania, gdy widzisz, dokąd idziesz! Jeśli chcesz położyć mniejsze lub kręte pokoje, zużycie dla tych projektów remontowych jest o wiele łatwiejsze do obliczenia i nie trzeba wyrzucać drogo opłaconych ścinki bezsensownie! Resztki modułów można natomiast szybko schować, ponieważ nie zajmują one prawie miejsca, a w razie potrzeby można szybko mieć pod ręką zamiennik uszkodzonej płytki.

Desso Scape - płytki dywanowe o wyjątkowym, plażowym wyglądzie już dostępne w BRICOFLOR!

Liczne cętkowane kolory kolekcji Desso Scape zainspirowały również Ciebie? Zamów już dziś płytki dywanowe najwyższej jakości na bezkonkurencyjnych warunkach! Odkryj nasz serwis bezpłatnych próbek i poproś o próbkę informacyjną, która odpowiada oryginałowi pod względem wyglądu i jakości! Kiedy już zdecydujesz się na dekor, otrzymasz nasze towary w najlepszej cenie, dzięki naszej sprawdzonej gwarancji najlepszej ceny! W przypadku większych zamówień, na życzenie chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę, tak aby Państwa zakup był jeszcze bardziej opłacalny! Z naszym kompetentnym i pomocnym działem obsługi klienta można skontaktować się telefonicznie pod numerem infolinii, online poprzez e-mail lub skorzystać z gotowego formularza kontaktowego. Już teraz cieszymy się na wiadomość od Państwa!

Plus icon czytaj więcej