Kontakt
Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 08:30 - 16:30

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Desso Torso - Płytki dywanowe ze szlachetnie karbowanym welurem

Jeśli szukają Państwo zróżnicowanej wykładziny podłogowej, która z łatwością wytrzyma nawet rygorystyczne warunki użytkowania z pewnością zainteresuje Państwa kolekcja Desso Torso - atrakcyjne płytki dywanowe o powierzchni z luksusowego, karbowanego weluru. Dzięki temu płytki tekstylne mają szczególnie schludny wygląd, ale z drugiej strony posiadają również doskonałe właściwości techniczne, które sprawiają, że są odporne na zużycie i wytrzymałe.

Dowiedz się więcej

Desso Torso

  • Gwarancja najlepszej ceny

    Kupując w BRICOFLOR nie przepłacasz
  • Indywidualne oferty

    Planujesz duży projekt? Zapytaj o indywidualną wycenę!
  • Darmowe próbki

    Zamów do 6 próbek i sprawdź jak wygląda produkt

Przeznaczone do stosowania w biurach i halach wystawowych - płytki dywanowe Desso

Dzięki całkowitej grubości 7 mm i wysokiej klasie ścieralności 33, łatwo zauważyć, do czego zostały stworzone płytki dywanowe Desso. Nadają się do intensywnego użytku komercyjnego, podłoga jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać nawet duży ruch pieszy i dlatego jest niezwykle popularna w domach towarowych, hotelach, restauracjach, ale przede wszystkim w biurach i halach wystawowych, gdzie wyrafinowane połączenie estetyki i wysokiej jakości materiału jest na wyciągnięcie ręki. Jako solidny towarzysz w codziennym życiu, to jednak przede wszystkim jej miękka powierzchnia daje jej przewagę nad innymi wykładzinami podłogowymi. Ze względu na płaski materiał, Desso Torso wygląda estetycznie, a Twoi goście i klienci poczują się jak w domu. Tworzy również przyjemną atmosferę w biurze.

Ta dwoista natura podłóg modułowych wynika w dużej mierze z zastosowanego materiału. Dzieje się tak dlatego, że powierzchnia użytkowa płytek tekstylnych wykonana jest w 100% z wysokiej jakości poliamidu, materiału przędzy, który znany jest z tego, że trudno się zużywa i doskonale odwzorowuje kolory. Włókna są również trudne do zabrudzenia, a lekko cętkowane kolory umiejętnie ukrywają plamy, dzięki czemu płytki dywanowe wyglądają świetnie bez konieczności częstej konserwacji.

Kolekcja dostępna jest w 60 atrakcyjnych kolorach i oferuje następujące możliwości aranżacyjne

Równie różnorodne jak miejsca zastosowania płytek dywanowych jest ogólne wzornictwo kolekcji, która dostępna jest w 60 różnych kolorach. Czy to klasyczne, czy kolorowe, Twój osobisty ulubieniec z pewnością ukryje się wśród tego ogromnego wyboru. Dla bardziej neutralnego i zdecydowanie poważnego designu można nabyć płytki tekstylne w wielu odcieniach szlachetnej szarości i antracytu, ale również liczne odcienie brązu i beżu podkreślają biznesowy charakter. Dla tych, którzy wolą bardziej kolorowy wygląd, kolekcja oferuje różnorodne odcienie niebieskiego, od gasnących niebiesko-szarych wariantów do intensywnie promiennych kawałków. Jakby tego było mało, Desso Torso dostępne jest również w mocnych odcieniach czerwieni, aż po fiolet, a także pozwoli Twoim pomieszczeniom zabłysnąć w harmonijnych odcieniach zieleni. Niezależnie od wybranego koloru, wszystkie warianty łączy szlachetna powierzchnia karbowanego weluru, która sprawia, że powierzchnia użytkowa wydaje się obszerna.

Ale dlaczego miałbyś ograniczać się do jednego koloru? Piękno płytek dywanowych polega m.in. na ich elastyczności, która jest idealna do eksperymentowania. Dzięki praktycznemu rozmiarowi 50 x 50 cm, różne kolory Torso można łatwo układać obok siebie, co daje możliwość stworzenia całkowicie indywidualnego projektu. Baw się miękkimi gradientami kolorów, nadaj każdemu pomieszczeniu inną atmosferę lub udekoruj ścieżki robocze i miejsca pracy jak nigdy dotąd!

Szybka i łatwa samodzielna instalacja - jak w prosty sposób zamontować płytki dywanowe

Kolejną zaletą płytek dywanowych Desso jest to, że są one niezwykle łatwe w obsłudze, co pozwala na montaż wykładziny bez pomocy rzemieślnika. Dzieje się tak dlatego, że płytki tekstylne układa się luźno, a więc nie wymagają one w ogóle dodawania kleju. Oznacza to, że proces instalacji nie jest szczególnie podatny na błędy i może być przeprowadzony bardzo prosto. Jeśli dopiero po kilku minutach zauważysz, że źle ustawiłeś moduł, można to jeszcze bez problemu skorygować. Nasza krótka instrukcja montażu dokładnie ilustruje, jak łatwy jest montaż. Należy pamiętać, że są to informacje ogólne, ale zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta w celu zapewnienia prawidłowej instalacji.

O ile sama instalacja jest dość szybka, o tyle przygotowanie wymaga trochę czasu. Wynika to z faktu, że podłoga musi się najpierw zaaklimatyzować. Proces ten może trwać do 48 godzin, ale nie wymaga żadnych aktywnych działań z Twojej strony. Wystarczy wyjąć go z opakowania i przechowywać w pomieszczeniu, w którym ma być zainstalowany, przez wyznaczony czas. W międzyczasie należy upewnić się, że podłoże spełnia wymagania stawiane przez Desso Torso. Między innymi musi być równe, czyste i suche. Należy więc wyrównać wszelkie nierówności i oczyścić je z pozostałości starych wykładzin podłogowych, kurzu oraz plam oleju i smaru. Kiedy wszystko jest już przygotowane, przygotuj taśmę mierniczą, ołówek do zaznaczania, standardowy nóż do wykładzin oraz taśmę dwustronną i gotowe!

Najpierw należy wyznaczyć środek pomieszczenia i stamtąd rozpocząć układanie. Ściany rzadko są ustawione względem siebie dokładnie pod kątem 90°, co może spowodować, że po rozpoczęciu instalacji w jednym z narożników pomieszczenie będzie miało krzywą dynamikę. Ustaw więc pierwszy moduł tak, aby jego krawędzie były równoległe do ścian. Teraz należy ułożyć resztę płytek dywanowych krawędź przy krawędzi pierwszego modułu, aż do pokrycia całej podłogi. Nasza rada: warto zacząć od środkowej płytki i układać po jednym rzędzie na raz, sięgając aż do ścian. Powstały w ten sposób krzyżowy kształt służy jako praktyczny system układania i można teraz wygodnie wyrównać płytki wykładziny za pomocą dwóch krawędzi. Teraz należy przyciąć tylko elementy brzegowe, tzn. moduły, które będą później dokładnie przylegać do ściany. W tym celu należy użyć noża do wykładzin i przyciąć je tak, aby dokładnie pasowały do obszaru pomiędzy ścianą a resztą wykładziny podłogowej. Wykładziny tekstylne należy zawsze przycinać od tyłu! Dla jeszcze mocniejszego uchwytu, w zależności od wielkości pokoju, to dobry pomysł, aby dodać trochę dwustronnej taśmy do tych kawałków, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć podłogę. Gdy ostatni element znajdzie się na swoim miejscu, możesz już korzystać z nowej podłogi!

Jak wszystko trzyma się bez kleju?

Jeśli zastanawiasz się, jak ta podłoga może wytrzymać duży ruch pieszy w środowisku komercyjnym bez klejenia, odpowiedź jest całkiem prosta. Wynika to z dużego ciężaru płytek tekstylnych po ułożeniu ich w kompozyt. Podczas gdy pojedyncze moduły mogą być wygodnie przenoszone przez zdrową osobę, cały metr kwadratowy kolekcji waży łącznie 4250 g i dlatego nie może być przesuwany lub przemieszczany, gdy leży na podłodze w wyniku normalnego użytkowania. Jednak wynikające z tego zalety nie tylko powodują łatwy i przyjemny montaż, ale są szczególnie pomocne, gdy trzeba ponownie zdemontować Desso Torso.

O ile w codziennym życiu biurowym nie zdarza się to zbyt często, o tyle czasami zdarza się, że poszczególne elementy ulegają uszkodzeniu lub ogromnemu zabrudzeniu. W takim przypadku nie ma potrzeby wymiany całej podłogi. Wystarczy podnieść uszkodzone elementy i wymienić je na nowe. Podczas przeprowadzki całą kolekcję można przepakować i ułożyć ponownie w innym miejscu, bez konieczności zmagania się z resztkami starego kleju. Płytki tekstylne, zwłaszcza podczas targów, stanowią cenną alternatywę, którą można w każdej chwili ponownie zapakować i wykorzystać.

Te właściwości sprawiają, że płytki dywanowe są tak wyjątkowe

Tak więc Desso Torso wygląda elegancko, może wytrzymać pewne zużycie i jest dość łatwy w instalacji. Jednak to nie koniec historii, ponieważ dobra wykładzina podłogowa musi mieć wiele właściwości, aby dobrze służyć. Na przykład dobra izolacja dźwięków uderzeniowych ma ogromne znaczenie w branży hotelarskiej lub restauracyjnej, a pracownicy biurowi są również zadowoleni z cichszego odgłosu otoczenia. Dobrze więc, że miękka powierzchnia użytkowa redukuje dźwięki uderzeniowe nawet o 23 dB, a tym samym zapewnia mniejszą uciążliwość dla sąsiadów i współpracowników. Kolejnym komfortem, bez którego nie można się obejść, jest ogrzewanie podłogowe na bazie ciepłej wody, które bez problemu można stosować razem z płytkami tekstylnymi. Nie trzeba dodawać, że kolekcja ta jest również antystatyczna, dzięki czemu nie generuje ładunków elektrycznych, które mogłyby uszkodzić sprzęt komputerowy, zwłaszcza przy niskiej wilgotności. Jeśli przewiduje się montaż w miejscach publicznych, należy również spełnić określone normy bezpieczeństwa. W tym przypadku Torso spełnia wymogi klasy ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1 i dlatego jest uważane za trudno zapalne, a w przypadku pożaru emituje jedynie niewielką ilość dymu.

Dodatkowo płytki tekstylne zachwycają jeszcze jednym zjawiskiem, które zapewnia przyjemniejszy klimat w pomieszczeniu. Dzieje się tak, ponieważ włókna powierzchni użytkowej są w stanie związać ze sobą cząsteczki kurzu i w ten sposób przeciwdziałają unoszeniu się kurzu domowego i drobnego pyłu. Zapewnia to ogromną ulgę dla alergików, ale także ogólnie zapewnia czyste powietrze i lekką atmosferę pracy. Sam pył może być następnie wygodnie usunięty za pomocą odkurzacza, dzięki czemu nowa pojemność jest zawsze dostępna do wiązania.

Ale nie tylko wybór materiału sprawia, że podłogi tekstylne są tak popularne. Jest to również praktyczny i innowacyjny format w porównaniu do zwykłego materiału rolkowego, który ma przede wszystkim zalety logistyczne. Na przykład, już nigdy więcej nie będziesz musiał wnosić metrowych rolek po wąskich schodach lub łamać sobie kości przy schodzeniu po stromych schodach do piwnicy. Wygodne do przenoszenia w ręku, można łatwo wspiąć się na wyższe piętra z płytkami dywanowymi. Dzięki wymiarowi 50 x 50 cm można o wiele dokładniej zaplanować zapotrzebowanie na materiał w pomieszczeniach, a nawet trudne do ułożenia wnęki nie muszą być już wycinane w skomplikowany sposób. Zaoszczędź więc sobie niepotrzebnej pracy i kosztów kupując tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz, zamiast wyrzucać potem mnóstwo ścinków. Jeśli pozostaną jakieś moduły, można je przechowywać, nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Zamów już teraz płytki dywanowe Desso Torso od BRICOFLOR!

Nie czekaj więc dłużej i już dziś zakup Desso Torso do swoich pomieszczeń i ciesz się korzyściami płynącymi z wysokiej jakości płytek dywanowych! I nie musisz w tym celu opuszczać swojego miejsca pracy lub kanapy w domu, ponieważ w BRICOFLOR możesz wygodnie złożyć zamówienie online! Oczywiście oferujemy Państwu doskonałe warunki, takie jak gwarancja najlepszej ceny, dzięki której otrzymują Państwo nasze towary po najniższej cenie! A to, że możesz korzystać ze wszystkich zalet handlu online, nie oznacza, że nie możesz wcześniej osobiście sprawdzić swoich towarów! Skorzystaj z naszego serwisu bezpłatnych próbek i zobacz jak na żywo wygląda wybrany przez Ciebie dekor!

Jeśli zdecydowałeś się na zakup i chciałbyś złożyć większe zamówienie, być może warto skontaktować się z nami osobiście. Na życzenie sprawdzimy Państwa zamówienie i zobaczymy, czy możemy zaoferować Państwu podłogę w ramach indywidualnej oferty. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą Państwo otrzymać ofertę, prosimy o kontakt telefoniczny za pośrednictwem naszej infolinii, online za pośrednictwem poczty elektronicznej lub za pomocą naszego praktycznego formularza kontaktowego, abyśmy mogli jak najszybciej zająć się Państwem osobiście. Już teraz cieszymy się na wiadomość od Państwa!