Close icon

Desso Trace - płytki dywanowe o dynamicznej powierzchni

Dynamiczna, estetyczna i solidna: to tylko kilka słów, którymi można opisać kolekcję Desso Trace, nie oddają…

czytaj więcej

Nie znaleziono produktów!

Zmień kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie znajdziesz niczego istotnego, odwiedź stronę główną i wypróbuj niektóre z naszych bestsellerów!

1 - 0 z 0 Produkty

Odpowiednie do intensywnego użytkowania w obiektach komercyjnych - płytki dywanowe Desso

Jeśli masz w głowie obraz miękkich, przytulnych powierzchni, możesz teraz myśleć o miejscach użytkowania, takich jak pokój dzienny lub sypialnia w domu. Choć nikt nie zabrania instalowania wykładziny Trace w tych pomieszczeniach, płytki dywanowe Desso zostały zaprojektowane z myślą o czymś więcej: aby wytrzymać większy ruch pieszych! Są one tak wytrzymałe, że spełniają wymogi klasy użytkowania 33, która jest najwyższą klasą użytkowania tekstylnych wykładzin podłogowych w sektorze komercyjnym. W szczegółach oznacza to, że mogą być one stosowane nawet w domach towarowych, hotelach, restauracjach, ale przede wszystkim w biurach lub halach wystawowych. W porównaniu z twardszymi rodzajami podłóg, mają one tę wielką zaletę, że tworzą przyjazną i prywatną atmosferę, co często sprawia, że przyjemniej jest przebywać w pomieszczeniu z taką podłogą. Dzięki temu w restauracji poczujesz się jak w domu, na targach wyróżnisz się spośród innych wystawców, a w biurze nawiążesz koleżeńskie stosunki z kolegami, nie rozpraszając się przy tym.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości poliamidu, specjalnego materiału przędzy, który zachwyca jakością i trwałością w równym stopniu. Z jednej strony jest przyjemna w dotyku i wiernie oddaje kolory, z drugiej strony jest szczególnie odporna na ścieranie, a gęsta struktura włókien nie brudzi się zbyt łatwo. W ten sposób można łatwo wywrzeć dobre wrażenie na klientach i gościach, mimo niewielkiego nakładu pracy.

Poważny wybór kolorów i zdecydowane linie dla idealnego wyglądu biura

Jeśli szukasz wykładziny podłogowej dla sektora kontraktowego, chcesz również dobrze zaprezentować się przed klientami lub partnerami biznesowymi, kolekcja Trace skupia się przede wszystkim na bardziej neutralnych kolorach, które zapewniają szczególnie profesjonalny efekt. Dlatego też istnieje sześć różnych wersji płytek tekstylnych dostępnych w różnych odcieniach jasnej szarości, delikatnego brązu lub eleganckiego antracytu. Wspólną cechą wszystkich wersji jest lekko cętkowana powierzchnia, która jest wyposażona w drobne paski i dzięki temu nadaje pomieszczeniu wyraźny kierunek. Faktura sprawia, że rozlane płyny są mniej widoczne, a Ty nie będziesz musiał ciągle czyścić podłogi, aby utrzymać jej estetyczny wygląd przez cały czas. Mimo tego efektu nie zalecamy rezygnacji z wycieraczek przy wejściach, ponieważ niekoniecznie chcemy używać płytek dywanowych jako wycieraczek, gdyż silne zabrudzenia mogą być widoczne.

Mimo że kryjące kolory wyglądają szczególnie efektownie, gdy są położone na dużej powierzchni, nie ma problemu z dość łatwym łączeniem ze sobą różnych odcieni. Wszystkie moduły są tej samej wielkości (50 x 50 cm) i po ułożeniu krawędź w krawędź pasują do siebie bezproblemowo. Przy wyborze kolorów szczególnie godne polecenia wydają się być wzory szachownicowe, ale stylowe podświetlenia miejsc pracy lub ciągów komunikacyjnych również mogą być doskonale zrealizowane przy użyciu Desso Trace.

Samodzielne układanie płytek dywanowych jest dziecinnie proste - oto jak możesz to zrobić także Ty

Kolejną wielką zaletą płytek dywanowych jest ich luźne układanie, które bez użycia kleju praktycznie nie dopuszcza do jakichkolwiek błędów w montażu i dlatego doskonale nadaje się dla laików i rzemieślników-hobbystów. Czy jesteś wystarczająco pewny siebie, aby zrobić to wszystko samemu, możesz zdecydować po przeczytaniu naszej krótkiej instrukcji! Należy pamiętać, że instrukcje mają charakter poglądowy, ale zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami i instrukcjami producenta.

Jak to często bywa, większość czasu instalacji zajmują prace przygotowawcze. Na przykład, przed montażem płytki tekstylne muszą przyzwyczaić się do temperatury pomieszczenia, która powinna być taka sama jak późniejsza temperatura użytkowania. W tym celu płytki dywanowe należy przechowywać bez opakowania przez maks. 48 godzin w wybranym pomieszczeniu. Wykorzystaj ten czas na przygotowanie podłoża. Aby kolekcja dobrze przylegała, podłoże musi być równe, suche i czyste. Należy więc zawczasu wyrównać wszelkie nierówności i usunąć resztki starej podłogi, starego kleju, kurzu oraz plamy oleju i smaru. Do pozostałej części instalacji potrzebny będzie również standardowy nóż do wykładzin, ołówek do oznaczeń, miarka lub linijka oraz dwustronny klej lub taśma do wykładzin. Po zakończeniu przygotowań, można przejść do instalacji.

Układanie płytek dywanowych należy zawsze rozpoczynać na środku pomieszczenia. Ponieważ ściany rzadko są ustawione względem siebie dokładnie pod kątem 90°, zapobiegnie to prowadzeniu linii pod kątem, co nada podłodze złą dynamikę. Należy więc wyrównać pierwszy moduł równolegle do ścian przed przystąpieniem do układania kolejnej płytki dywanowej krawędź w krawędź z tym pierwszym elementem. Zaczynając od środka, kładziemy jeden kompletny rząd na raz do wszystkich czterech ścian. W ten sposób powstanie kształt krzyża, który możesz wykorzystać jako siatkę, aby ułatwić sobie śledzenie. Kontynuuj układanie płytek tekstylnych aż do pokrycia całej podłogi. Aby uzyskać schludne wykończenie ścian, wystarczy przyciąć płytki graniczne, aby je dopasować. Tekstylne wykładziny podłogowe należy zawsze przycinać od tyłu, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni użytkowej. W zależności od tego, jak duże jest pomieszczenie, warto dodatkowo przymocować pocięte moduły za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Po położeniu ostatniego kawałka, możesz chodzić po swoim nowym Desso Trace!

Dzięki temu wykładzina podłogowa nie będzie się ślizgać nawet bez użycia kleju.

Osoby, które chcą poddać Desso Trace dużym obciążeniom, mogą być sceptycznie nastawione do układania go bez kleju. Ale nie ma powodu, aby tak było! Ponieważ kolekcja trzyma się pewnie i stabilnie wymiarowo na podłodze, a zawdzięcza to w całości swojej wysokiej wadze oraz specjalnemu podkładowi, który zapobiega jej zwijaniu się. Ponieważ płytki dywanowe Desso są przeznaczone do ruchu pieszego, ich łączna waga 4150 g/m² uzyskana w samym kompozycie jest wystarczająca, aby zagwarantować pewne mocowanie. Mimo to można podnieść poszczególne moduły, aby je wymienić lub wyjąć. Jeśli więc płytka dywanowa jest bardzo zabrudzona lub nawet uszkodzona, nie trzeba od razu wymieniać całej podłogi ani męczyć się z zaschniętym klejem podczas jej usuwania. Wystarczy go po prostu podnieść i włożyć nowy. Co więcej, w razie potrzeby można również przenieść całą podłogę i zaoszczędzić sobie dalszych kosztów w przypadku nowych pomieszczeń. Dzięki temu system Trace jest nie tylko łatwy w montażu, ale także może być szybko usunięty w nagłych przypadkach. Dlatego nie bez powodu płytki tekstylne są tak popularną alternatywą na targach branżowych, gdzie dzięki łatwej obsłudze stanowią popularną pomoc w projektowaniu.

Te cechy sprawiają, że płytki dywanowe Desso są doskonałym wyborem dla alergików.

Płytki dywanowe są cenione nie tylko za estetyczny wygląd, łatwość montażu i odporną na zużycie powierzchnię użytkową. To dlatego, że mają wiele innych funkcji, które sprawiają, że są one idealne do umieszczenia w swoich pokojach. W biurze, a nawet w restauracji, jest jedna rzecz, która przeszkadza Ci najbardziej: głośny hałas w tle, który nie pozwala na spożywanie posiłków lub pracę w spokoju. Z tego powodu Desso Trace posiada zintegrowany system poprawy dźwięku uderzenia, który redukuje go nawet o 19 dB. Co więcej, tekstylne wykładziny podłogowe są znane z tego, że wyraźnie poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach, wiążąc z włóknami kurz unoszący się wokół. Jeśli masz problemy z uciążliwym kurzem domowym lub drobnym pyłem, płytki dywanowe są dla Ciebie idealną alternatywą! Pył zostanie uwięziony w powierzchni użytkowej, dopóki nie wyczyścisz jej z pomocą odkurzacza. Jednak filtrowanie cząsteczek kurzu nie tylko łagodzi dyskomfort alergików, ale również inni pracownicy z pewnością docenią lepszą atmosferę pracy.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, można zastosować system ogrzewania podłogowego na bazie ciepłej wody, który może być stosowany w połączeniu z tą kolekcją. Dzieje się tak dlatego, że ciepło unoszące się od dołu zmienia cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, co daje kurzowi jeszcze mniejsze możliwości rozprzestrzeniania się. Jednakże, jeśli używasz ogrzewania podłogowego, sprzyja to również suchszemu powietrzu, zwiększając szanse na gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, które z kolei mogą zaatakować Twoje systemy techniczne. Z tego powodu płytki dywanowe mają właściwości antystatyczne, aby chronić Ciebie i Twój sprzęt. Ponadto, wysoka ognioodporność Cfl-s1, zwiększa Twoje bezpieczeństwo i jest po prostu koniecznością w miejscach publicznych!

Oprócz wielu właściwości materiału, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka zalet innowacyjnego formatu. Każdy, kto kiedykolwiek musiał manewrować rolkami wykładzin na wąskich klatkach schodowych, doceni zalety poręcznego formatu płytek. Desso Trace może być łatwo transportowany nawet na wyższe piętra. Dzięki mniejszemu formatowi można również znacznie dokładniej oszacować zapotrzebowanie na materiały, a nawet mniejsze pomieszczenia nie stanowią już problemu logistycznego. W ten sposób nie tylko oszczędzasz pracę, ale także pieniądze, ponieważ nie musisz utylizować połowy arkuszy jako ścinków. Jeśli na koniec pozostaną jeszcze pojedyncze moduły, można je łatwo schować i przechowywać jako zamienniki, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

Desso Trace - płytki dywanowe w optyce pasków do biura, zamów już teraz w BRICOFLOR!

Zamów wysokiej jakości płytki dywanowe w BRICOFLOR, zaufanym sklepie internetowym z wykładzinami ściennymi i podłogowymi, a otrzymasz swoją wymarzoną podłogę na najlepszych warunkach. Skorzystaj np. z naszej sprawdzonej gwarancji najlepszej ceny, dzięki której nasi klienci otrzymują nasz asortyment w najlepszej cenie! Oczywiście w każdej chwili możesz również skorzystać z naszego serwisu bezpłatnych próbek, dzięki któremu łatwo i wygodnie zamówisz informacyjne próbki wybranych przez siebie dekorów! W ten sposób mogą Państwo osobiście sprawdzić wzór i jakość swojej nowej wykładziny podłogowej i zamówić ją dopiero wtedy, gdy są Państwo całkowicie przekonani. Jeśli Państwa projekt budowlany jest bardziej rozbudowany i muszą Państwo zamówić większe ilości, być może warto skontaktować się z nami osobiście. Na życzenie sprawdzimy Państwa pożądane zamówienie i w miarę możliwości złożymy Państwu indywidualną ofertę, dzięki której będziemy mogli zaoferować Państwu jeszcze lepsze warunki. W razie dalszych pytań można do nas w każdej chwili zadzwonić na naszą infolinię, wysłać e-mail online lub bezpośrednio przez nasz praktyczny formularz kontaktowy. Już teraz cieszymy się na spotkanie z Państwem!

Plus icon czytaj więcej