Promocja jesienna: 10% na farbę ścienną - do 31 października. Odkryj teraz!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon

Desso Tweed - płytki dywanowe o eleganckim wyglądzie tkanym

Odkryj Desso Tweed już teraz i zanurz się w szerokim świecie czytaj więcej

Nie znaleziono produktów!

Zmień kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie znajdziesz niczego istotnego, odwiedź stronę główną i wypróbuj niektóre z naszych bestsellerów!

1 - 0 z 0 Produkty

Wysoka trwałość - tutaj płytki dywanowe Desso mają swoją przewagę.

Płytki dywanowe Desso łączą w sobie wiele cech, które czynią je szczególnie uniwersalnymi. Płytki tekstylne są między innymi bardzo wytrzymałe i posiadają klasę ścieralności 33 i tym samym są dopuszczone nawet do intensywnego użytkowania komercyjnego. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to oznacza, Tweed może być z łatwością stosowany w domach towarowych, hotelach, restauracjach, ale przede wszystkim w biurach, a nawet halach wystawowych. Tam muszą wytrzymać ruch pieszy wielu osób dzień po dniu i nadal dobrze wyglądać po użyciu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów. Na przykład do produkcji powierzchni podłogowych stosuje się wyłącznie wysokiej jakości poliamid, materiał przędzy, który jest znany jako szczególnie trwały i odporny na zużycie. Jednocześnie mocno odwzorowuje kolory, a miękka powierzchnia jest delikatna zarówno dla Twojego chodu, jak i stawów.

Jednocześnie powierzchnia ta emanuje przyjemną atmosferą, z którą ludzie lubią mieć kontakt, dlatego też kolekcja ta jest szczególnie polecana do miejsc, w których często dochodzi do kontaktu z ludźmi. Na przykład, goście Twojej restauracji będą czuli się bardziej komfortowo i częściej będą przychodzić na posiłki. W sklepach, z drugiej strony, ludzie chętnie pozostaną nieco dłużej, jeśli zastosowanie miękkiej i pochłaniającej hałas podłogi pozwoli im na krótką chwilę oderwać się od zgiełku ulic handlowych. Z kolei w biurze otrzymujemy wykładzinę, która zachęca do otwartości, ale zawsze wygląda poważnie w oczach klientów biznesowych lub partnerów. Jest to zjawisko, które prawdopodobnie rzadziej można zaobserwować w przypadku twardych podłóg.

Klasyczny wzór tweeta w atrakcyjnych i nieprzezroczystych odcieniach

Jak sama nazwa kolekcji wskazuje, Desso Tweed to eleganckie płytki dywanowe z dwukolorowym wzorem tweedu na powierzchni. Dostępne w 15 różnych wariantach, gdzie nacisk został położony przede wszystkim na neutralne i nieprzezroczyste odcienie, z różnych odcieniach szarości i brązu w sklepie dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy wolisz jasnoszary czy antracytowy, ciemnobrązowy czy kolor jasnego zboża, w tym wyborze szybko znajdziesz swojego ulubieńca! Ale również bardziej kolorowe kolory są reprezentowane w tej kolekcji. I tak, jasnoniebieskie odcienie można znaleźć w wielu wariantach szarości, a szlachetna czerwień wina zapewnia jeszcze większą różnorodność! Jednak tweedowa powierzchnia nie tylko wygląda wyjątkowo profesjonalnie, ale tkanina i uzyskany w ten sposób dwukolorowy efekt mają również praktyczne zastosowanie! Dzięki temu trudno jest dostrzec zabrudzenia pomiędzy grą odcieni kolorystycznych, co sprawia, że płytki tekstylne zawsze wyglądają estetycznie, nawet bez większych nakładów na konserwację.

W razie potrzeby nie trzeba nawet decydować się na konkretny wzór przy układaniu płytek dywanowych. Dzięki jednolitym modułom 50 x 50 cm różne dekory idealnie pasują obok siebie krawędź w krawędź. W ten sposób możesz stworzyć indywidualną wykładzinę podłogową, której nie znajdziesz nigdzie indziej! Wykorzystaj liczne kolory do różnych pomieszczeń, stwórz niepowtarzalne hole wejściowe lub kreatywnie wyróżnij miejsca pracy lub określone ciągi komunikacyjne. Z tak dużym wyborem, jedynym ograniczeniem jest Twoja własna kreatywność!

Wystarczy samodzielnie zamontować płytki dywanowe - nawet bez pomocy drogich rzemieślników.

Płytki dywanowe Desso są układane luźno, nie są więc klejone. Wynikają z tego liczne korzyści, takie jak niski poziom błędów w instalacji. Bez konieczności ciągłego zwracania uwagi na schnący klej, można w rzeczywistości poświęcić znacznie więcej czasu na wyrównanie Desso Tweed i łatwo skorygować jego położenie. W naszym krótkim poradniku podpowiemy Ci, jak możesz to zrobić bez pomocy. Należy jednak pamiętać, że są to instrukcje ogólne, a w celu prawidłowej instalacji produktu należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Zanim jednak przystąpisz do samej instalacji, musisz jeszcze przygotować kilka rzeczy. Przede wszystkim wykładzina podłogowa musi się zaaklimatyzować. W tym celu należy wyjąć produkt z opakowania i przechowywać go w normalnej temperaturze pokojowej w pomieszczeniu, w którym ma zostać zainstalowany. Proces ten może trwać do 48 godzin, co powinno dać Państwu wystarczająco dużo czasu na przygotowanie podłoża. Aby płytki tekstylne dobrze się trzymały, podłoże musi być równe, suche i przede wszystkim czyste. Wyrównaj więc wszelkie nierówności i usuń pozostałości starej podłogi, kurz, olej i inne tłuste plamy. Miej również nóż do dywanów gotowy do cięcia, ołówek do oznaczania, taśmę mierniczą i trochę taśmy dwustronnej. Po dokonaniu wszystkich przygotowań można przystąpić do układania wykładziny.

Najpierw za pomocą taśmy mierniczej należy wyznaczyć środek pomieszczenia i tam rozpocząć instalację, umieszczając pierwszy moduł. Nie zaczynaj w jednym z rogów, ponieważ ściany rzadko są pod dokładnymi kątami 90° względem siebie i istnieje ryzyko, że linia zostanie później przekrzywiona. Wyrównaj więc wyśrodkowany moduł prosto i kontynuuj, umieszczając kolejną płytkę dywanową równo, krawędź do krawędzi, z pierwszą. Kontynuuj w ten sposób, aż całe pomieszczenie zostanie wyłożone.

Mała wskazówka: zamiast układać moduły w poprzek, warto układać je w jednym rzędzie, prowadząc od środka do poszczególnych ścian. W ten sposób powstaje wzór krzyżowy, który można wykorzystać jako dodatkową ramę do instalacji.

Po wyposażeniu całego pomieszczenia wystarczy tylko dociąć elementy, które będą później przylegać do ściany. Tekstylne wykładziny podłogowe należy zawsze przycinać od tyłu, w przeciwnym razie można uszkodzić powierzchnię użytkową. W zależności od wielkości pomieszczenia, zaleca się również przymocowanie pociętych modułów z tyłu za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Po położeniu ostatniego kawałka można już chodzić po Desso Tweed!

W ten sposób podłoga pewnie trzyma się podłoża, nawet przy większych obciążeniach.

Mimo, że podczas instalacji nie używa się kleju, płytki dywanowe pozostają na swoim miejscu nawet przy dużym natężeniu ruchu pieszych. Luźne układanie jest możliwe tylko dzięki temu, że płytki tekstylne mają stosunkowo dużą masę po ułożeniu razem, co sprawia, że ściśle przylegają do podłoża. W końcu jeden metr kwadratowy kolekcji waży całe 4400 g, co jest znaczną wagą, jeśli weźmiemy pod uwagę, że moduł nie jest grubszy niż 7,0 mm i dlatego trudno go przesuwać z boku na bok. Dlatego też nie jest możliwe przesuwanie Desso Tweed z powodu ruchu pieszego. Specjalny tył nie tylko przejmuje znaczną część ciężaru, ale również zapobiega zwijaniu się powierzchni użytkowej lub przesuwaniu podłogi na boki. Poszczególne moduły można jednak podnosić w sposób ukierunkowany, dzięki czemu ich demontaż lub wymiana są łatwe i wygodne. Jeśli płytka dywanowa jest kiedykolwiek uszkodzona lub zbyt brudna, można ją po prostu usunąć z kompozytu i wyczyścić lub wymienić. Choć przeprowadzki nie są codziennością, można też po prostu zebrać nowo nabytą kolekcję w takiej walizce i zainstalować ją ponownie w nowym lokalu. Jest to koncepcja, która jest szczególnie przydatna na targach, gdzie zazwyczaj nie prowadzi się stoiska dłużej niż tydzień.

Doskonałe dla alergików - te korzyści oferują również płytki dywanowe

Aby wykładzina podłogowa mogła być zainstalowana w środowisku komercyjnym, musi posiadać szereg cech, które wykraczają daleko poza twardą powierzchnię użytkową czy łatwość instalacji. Oczywiście nie polecilibyśmy Państwu Desso Tweed, gdyby nie posiadał tych cech! Tekstylne wykładziny podłogowe mają pozytywny wpływ na jakosć powietrza w pomieszczeniu i tym samym sprzyjają lepszej atmosferze pracy. Dzieje się tak głównie dzięki włóknom materiału, z którego wykonana jest wykładzina podłogowa, które są w stanie wiązać ze sobą cząsteczki kurzu. Tak więc, zamiast prześladować Twoje drogi oddechowe, Twoja podłoga filtruje kurz domowy i drobny pył z powietrza. Raz związany z włóknami, nie uwolni ich, dopóki nie wyczyścisz go ponownie za pomocą komercyjnego odkurzacza. Choć wszyscy cieszą się z mniej zakurzonego powietrza, to jednak głównie alergicy, dla których płytki tekstylne są prawdziwą alternatywą! Jeśli sam jesteś wrażliwy na kurz lub wiesz o cierpieniu swoich pracowników, możesz dodatkowo stłumić cyrkulację kurzu w swoich pomieszczeniach! Można to łatwo osiągnąć za pomocą ogrzewania podłogowego opartego na gorącej wodzie, ponieważ ciepło unoszące się od dołu ogranicza również ruch kurzu. Dobrze więc, że płytki dywanowe mogą być bezproblemowo łączone z takim systemem grzewczym.

Jeśli jednak masz ogrzewanie podłogowe i cenisz swój sprzęt elektroniczny, musisz go chronić przed elektrycznością generowaną przez tarcie. Dobrze więc, że kolekcja została wykonana w taki sposób, że jest antystatyczna i nawet przy niskiej wilgotności nie powstają napięcia elektryczne. Dzięki zintegrowanej poprawie dźwięku uderzeniowego do 24 dB problem hałasu w pomieszczeniach zostaje szybko wyeliminowany! Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo publiczne, ponieważ Desso Tweed spełnia wymogi klasy ochrony przeciwpożarowej Bfl-s1, co oznacza, że w przypadku pożaru jest tylko trudno zapalny i wydziela bardzo mało dymu.

Ponadto chcielibyśmy zwrócić uwagę na zalety logistyczne innowacyjnego formatu płytek, który w dużej mierze przyczynia się do popularności płytek dywanowych. Ci z Państwa, którzy kiedykolwiek musieli przenosić metrowe rolki wykładziny przez wąską klatkę schodową, z pewnością docenią wartość podłogi, którą można wygodnie wsunąć pod pachę, aby z łatwością dotrzeć nawet na wyższe piętra. Ale nie tylko transport staje się łatwiejszy, ale całe planowanie projektu renowacji! Dzięki poręcznemu rozmiarowi można znacznie lepiej oszacować przybliżone zużycie, nawet w małych lub krętych pomieszczeniach, a tym samym zamówić tylko to, co jest naprawdę potrzebne. Nie wyrzucaj swoich pieniędzy przez okno w postaci odpadów, a jeśli moduł zostanie, możesz go łatwo przechowywać i zachować jako zamiennik.

Desso Tweed - zamów już teraz w BRICOFLOR płytki dywanowe z ponadczasowym wzorem tweedowym!

Czy Ty również jesteś wielkim fanem tweedowego stylu, który nigdy nie wychodzi z mody i nie możesz się doczekać, aby osobiście przekonać się o efekcie płytek dywanowych? W takim razie już dziś sięgnij po Desso Tweed i zamów swoją wymarzoną podłogę wygodnie online w BRICOFLOR. Jako największy sklep internetowy z wykładzinami ściennymi i podłogowymi dbamy o to, aby zakupy u nas były tego warte! Odkryj na przykład nasz serwis bezpłatnych próbek, w którym możesz zamówić próbki pożądanych dekorów, aby przekonać się osobiście o jakości i wyglądzie produktu. Kiedy już zdecydujesz się na wzór, możesz skorzystać z naszej sprawdzonej gwarancji najlepszej ceny, dzięki której otrzymasz towar z naszej oferty w najniższej cenie! W przypadku większych zamówień, na życzenie chętnie przedstawimy Państwu indywidualną ofertę, a tym samym zapewnimy osobiste wsparcie dla Państwa projektu! Oczywiście w razie dalszych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji! Dlatego też mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie pod naszą infolinią, online za pośrednictwem poczty elektronicznej lub bezpośrednio za pomocą naszego praktycznego formularza kontaktowego. Cieszymy się, że będziemy mogli Państwu pomóc!

Plus icon czytaj więcej