Desso Verso - innowacyjne płytki dywanowe na każdy dzień pracy

Wysoce wytrzymała, a jednocześnie piękna i elegancka - tak prezentuje się kolekcja Desso Verso, oferując Państwu czytaj więcej

Idealne do biur i restauracji - płytki dywanowe Desso

Dzięki wysokiej klasie ścieralności 33 łatwo zauważyć, do czego zostały stworzone płytki dywanowe Desso. Ponieważ kolekcja ta została zaprojektowana tak, aby wytrzymać nawet duże natężenie ruchu pieszego, dlatego doskonale nadaje się do intensywnego użytku komercyjnego. Aby podać kilka przykładów zastosowania, Verso zdobi np. hotele, restauracje, domy towarowe, ale przede wszystkim biura, sale konferencyjne i hale wystawowe. Płytki tekstylne można oczywiście stosować we własnym domu, ale to właśnie w tych miejscach ten wysokowartościowy materiał pokazuje, na co go stać. Miękka powierzchnia, w przeciwieństwie do jej solidnych właściwości, odróżnia płytki dywanowe od twardych rodzajów podłóg i tworzy przyjemną i rodzinną atmosferę. Dzięki temu goście i klienci poczują się jak w domu i będą chcieli do nas wracać. Podłoga modułowa ma również wpływ na pracę w biurze, ponieważ sprzyja koleżeńskiej atmosferze, a jednocześnie nie przeszkadza w pracy ukierunkowanej na osiągnięcie celu. Jednak w oczach klientów i partnerów biznesowych Twoje biuro zawsze będzie wyglądać w jeden sposób: profesjonalnie!

Efekt ten zawdzięczamy przede wszystkim zastosowanemu materiałowi, który jest szczególnie wysokiej jakości i jest prawie tak uniwersalny jak produkt końcowy. Do wykonania powierzchni użytkowej Desso użył szczególnie odpornego poliamidu, materiału, który zużywa wolno i nie poddaje się obciążeniom codziennego życia. Jednocześnie włókna nie brudzą się łatwo, a lekko cętkowana powierzchnia ukrywa wiele lekkich plam. Dzięki temu kolekcja zawsze wygląda czysto nawet bez większej pielęgnacji.

Klasyczny design w neutralnych kolorach i pasiastym wyglądzie

Do wyboru mają państwo 12 różnych wzorów o profesjonalnym wyglądzie. Desso stawia na raczej neutralne i klasyczne kolory, takie jak szary, antracyt, a także różne odcienie beżu i brązu, które dają szczególnie celowy efekt. Zastosowanie drobnych pasków stwarza również wrażenie szczególnie filigranowej powierzchni, która bawi się różnymi niuansami koloru bazowego, tworząc lekko jedwabisty połysk. Ciemne kolory przyczyniają się również do lekko cętkowanego zabarwienia płytek tekstylnych, co sprawia, że zanieczyszczenia są jeszcze trudniejsze do wykrycia. Pomimo nieprzepuszczalności płytek tekstylnych, zalecamy jednak stosowanie wycieraczek przy wejściach, ponieważ z pewnością nie chcesz obciążać podłogi bardziej niż to konieczne.

Ale dlaczego trzymać się jednego wzoru, skoro można mieć je wszystkie? Wszystkie dekory mają takie same wymiary 50 x 50 cm i dlatego można je bez problemu układać obok siebie. Luźne układanie, które nie wymaga użycia kleju, zachęca również do eksperymentowania, dzięki czemu można stworzyć niepowtarzalną i indywidualną wykładzinę podłogową. Szczególnie w przypadku bardziej neutralnych kolorów, szykowny wzór w szachownicę jest idealny i pozwala na zabawę z delikatnymi przejściami kolorystycznymi. Jeśli natomiast jesteś bardziej praktyczny, dwa różne wzory mogą być wykorzystane do wyróżnienia obszarów roboczych lub specjalnych przejść.

Łatwy samodzielny montaż - jak samodzielnie ułożyć płytki dywanowe

Jak już wspomnieliśmy, płytki dywanowe Desso są mocowane luźno, więc nie ma potrzeby stosowania kleju. Dlatego Desso Verso to świetny sposób, aby zacząć bez pomocy majstra i po prostu samodzielnie zamontować podłogę. Ponieważ nie jest klejona, montaż nie jest tak podatny na błędy i może być przeprowadzony nawet przez nieprofesjonalistów. Ponieważ nie musisz tracić czasu na prawidłowe wyrównanie płytek dywanowych, możesz łatwo skorygować położenie modułu, który jest skierowany w niewłaściwą stronę, nawet kilka minut później. Nasza krótka instrukcja montażu pomoże Ci sprawdzić, czy rzeczywiście jesteś w stanie samodzielnie ułożyć płytki. Należy jednak pamiętać, że instrukcje te są dość ogólne i że zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi profesjonalnej instalacji.

Jak w przypadku wielu prac, przygotowanie do instalacji jest jedną z bardziej czasochłonnych części procesu montażu podłogi. Wynika to z faktu, że kolekcja musi się najpierw zaaklimatyzować po otrzymaniu, co może trwać do 48 godzin. W tym celu należy po prostu wyjąć towar z opakowania i przechowywać go w pomieszczeniu, w którym ma być zainstalowany. Temperatura powinna odpowiadać warunkom normalnym, tj. temperaturze, która normalnie panuje w tym pomieszczeniu. W międzyczasie należy upewnić się, że podłoże jest odpowiednie do montażu. Między innymi musi być równe, suche i czyste! Uwolnij ją więc od pozostałości starej podłogi, kurzu lub plam tłuszczu i upewnij się, że wyrównałeś wszelkie nierówności. Teraz połóż w zasięgu ręki ołówek do wszelkich oznaczeń, taśmę mierniczą, standardowy nóż do dywanów i trochę taśmy dwustronnej. Po wykonaniu wszystkich kroków można rozpocząć instalację.

W celu uzyskania możliwie najprostszej instalacji w Państwa pomieszczeniach, zalecamy rozpoczęcie instalacji na środku pomieszczenia. Nie zaczynaj w jednym z rogów pokoju, ponieważ ściany rzadko są pod dokładnym kątem 90° względem siebie. Szczególnie w przypadku pasiastych wzorów, krzywy narożnik może prowadzić do irytującego wyglądu pomieszczenia, który wielu osobom nie odpowiada pod względem estetycznym. Po wyznaczeniu środka pomieszczenia za pomocą taśmy mierniczej, należy umieścić tam pierwszą płytkę dywanową i wyrównać ją prosto. Teraz weź drugi moduł i umieść go starannie, krawędź do krawędzi, przy pierwszej płytce. Kontynuuj w ten sposób, aż cała podłoga zostanie pokryta.

Nasza rada: stwórz dla siebie małą siatkę, która da Ci lepszy pogląd na układanie podłogi. Można to łatwo osiągnąć, układając najpierw rząd od każdej krawędzi płytki tekstylnej aż do każdej z czterech ścian. W rezultacie powinien powstać szablon modułów w kształcie krzyża. W ten sposób można nie tylko uzyskać lepszy przegląd sytuacji, ale także wykorzystać dwie krawędzie jako wskazówki przy układaniu następnej płytki.

Po pokryciu całej podłogi pozostaje już tylko dopasować moduły do pomieszczenia na krawędziach. Aby dokładnie dopasować je do szczeliny między już ułożonymi płytkami dywanowymi a ścianami, prawdopodobnie trzeba będzie je przyciąć na wymiar. Należy więc przyciąć kawałki na odpowiedni wymiar, tak aby później nie było widać nic z podłoża. Podłogi tekstylne są zawsze przycinane od tyłu, aby nie uszkodzić powierzchni użytkowej. Choć nie jest to konieczne zaleca się również mocowanie pociętych kawałków za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Gdy ostatni kawałek podłoża zostanie przykryty, można chodzić po Desso Verso!

Mocne trzymanie nawet bez użycia kleju

Jak można było przeczytać, do montażu nie użyto żadnego kleju, z wyjątkiem mocowania za pomocą taśmy dwustronnej, co stosowane jest według własnego uznania. Mimo to, podłoga ta nie ślizga się nawet przy dużym natężeniu ruchu pieszych. Jest to możliwe dzięki dużej wadze płytek tekstylnych. Przykładowo, jeden metr kwadratowy kolekcji waży 4050g. Jedna osoba może z łatwością podnosić i przenosić tę kolekcję. Jednakże, gdy tylko postawi się je razem na podłodze, ciężar ten wydaje się ogromny, jeśli chce się je poruszyć jedynie za pomocą stopy. Dlatego nie ślizga się nawet wtedy, gdy dziesiątki ludzi chodzą po nim w normalny dzień pracy. Jest więcej zalet mocowania bez kleju niż tylko niezawodna instalacja. Jeśli, na przykład, pojedynczy moduł jest uszkodzony lub tak brudny, że wymaga wymiany, można go po prostu odłączyć od wiązania i zastąpić nowym. W przeciwieństwie do podłóg klejonych, gdzie usunięcie jednego elementu często uszkadza sąsiednie, nie trzeba usuwać całego podłoża, aby dokonać lekkich napraw. Jeśli natomiast konieczna będzie przeprowadzka, można oczywiście usunąć wszystkie moduły Desso Verso. Płytki dywanowe można bez problemu zabrać ze sobą do nowego lokalu.

Oddychaj swobodnie z płytkami dywanowymi - dzięki tym wielu cechom

O ile trudno wymagać od podłogi czegoś więcej, niż odporna na zużycie powierzchnia, łatwość użytkowania i estetyczny wygląd, płytki dywanowe do codziennego użytku w biurze muszą mieć o wiele więcej do zaoferowania. Dobra izolacja akustyczna jest na przykład niezbędna, a także mile widziana w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Dobrze więc, że miękka powierzchnia użytkowa posiada zintegrowaną izolację, która redukuje dźwięki uderzeniowe o całe 20 dB. Bezpieczeństwo w miejscach publicznych zapewnia trudnopalna powierzchnia użytkowa, która odpowiada klasie ochrony przeciwpożarowej Cfl-s1 i w razie pożaru wydziela tylko niewielką ilość dymu.

Jednak jedną z najprzyjemniejszych cech jest wyraźna poprawa klimatu. Desso Verso jest w stanie związać kurz domowy i drobny pył w swoich włóknach, tłumiąc cząsteczki kurzu w Twoich pomieszczeniach. To zjawisko sprawia, że płytki dywanowe, wbrew wielu przesądom, są doskonałą alternatywą dla alergików, ale także pomagają mniej wrażliwym na kurz osobom w bardziej skoncentrowanej atmosferze pracy. Aby podłoga nadal przyciągała nowy kurz, wystarczy regularnie czyścić ją z pomocą odkurzacza, a zacznie się on zbierać na podłodze, zamiast w drogach oddechowych. Jeśli kurz jest dla Ciebie szczególnie uciążliwy, warto również rozważyć zastosowanie systemu ogrzewania podłogowego opartego na gorącej wodzie. Ciepło unoszące się od dołu ograniczy również cyrkulację kurzu w pomieszczeniach, a zimą zapobiegnie zarażeniu pleśnią i innymi mikroorganizmami. Właściwości antystatyczne zapobiegają powstawaniu napięć statycznych, które są bardziej prawdopodobne przy niskiej wilgotności powietrza, na przykład podczas korzystania z systemu grzewczego.

Ale nie tylko wybór materiału obiecuje Państwu korzyści. Poręczny format również okazuje się niezwykle pomocny, zwłaszcza w porównaniu z dobrze znanym materiałem w formie rolki. Na przykład, już nigdy więcej nie będziesz musiał transportować metrów dywanu przez wąskie klatki schodowe lub schodzić po zużytych schodach do piwnicy bez możliwości zobaczenia, gdzie stawiasz kroki. Ale również planowanie jest o wiele łatwiejsze i oszczędzasz pieniądze w tym samym czasie! Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary można dokładnie określić zapotrzebowanie materiałowe dla małych lub skośnych pomieszczeń i nie trzeba bezsensownie wyrzucać dużej ilości odpadów. Jeśli zostanie kilka modułów, są one nadal nienaruszone i nie pocięte, dzięki czemu można je wygodnie przechowywać jako zamiennik pod schodami, na strychu lub w piwnicy.

Desso Verso - kompaktowe płytki dywanowe już dostępne w Twoim sklepie internetowym BRICOFLOR!

A co najlepsze? Nie musisz wychodzić z domu, aby zrobić zakupy w BRICOFLOR. Jeśli podobają Ci się płytki dywanowe Desso Verso tak samo jak nam, wystarczy, że otworzysz stronę produktu z wygodnej kanapy za pomocą tabletu lub komputera i złożysz zamówienie. Jednak nasza doskonała obsługa klienta i pierwszorzędne warunki sprawiają, że zakupy u nas to prawdziwa przyjemność! Na przykład, oszczędzaj pieniądze i kupuj swoją wymarzoną podłogę na naszej sprawdzonej Gwarancji Najlepszej Ceny, dzięki której możesz otrzymać nasze produkty w doskonałej cenie. Jeśli chciałbyś wcześniej osobiście obejrzeć wybrany przez siebie dekor, możesz skorzystać z naszej usługi bezpłatnych próbek, aby zamówić próbki informacyjne, odpowiadające wyglądem i jakością oryginałowi. Jeśli chcielibyście Państwo zamówić większe ilości, warto skontaktować się z nami osobiście. W ten sposób będziemy mogli, jeśli to możliwe, przedstawić Państwu na życzenie indywidualną ofertę. Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące naszych produktów lub Twojego zamówienia? Nie wahaj się i zadzwoń do nas natychmiast na naszą infolinię, wyślij e-mail lub skorzystaj z naszego praktycznego formularza kontaktowego. Już teraz cieszymy się na wiadomość od Państwa.

Plus icon czytaj więcej