Kontakt

Masz pytania?

Chętnie Ci doradzimy! Kontakt Zadzwoń pon-pt. w godz. 9 - 13

0 61 660 15 09

 

lub napisz na: info@bricoflor.pl

Płytki dywanowe Heuga to podłogi produkowane z pasją

Holenderska firma Heuga to nie tylko wiodący producent, ale przede wszystkim wynalazca płytek dywanowych. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo duży wybór różnych wzorów płytek tej marki, które produkowane są od 1956 roku. Dzięki szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur, płytki dywanowe Heuga znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo, kolekcje te można harmonijnie komponować według najnowszych trendów i własnego gustu. Proste układanie płytek dywanowych pozwala szybko zmienić wygląd pomieszczenia nadając mu świeży, nowy blask. Założyciel firmy Heuga, Petrus Johannes Van Heugten, swoją działalność rozpoczął od produkcji podkładów pod siodła, jednak w miarę szybko poszerzył swoją działalność o produkcję nakolanników i dywanów na schody. Starannie stworzone, specjalistyczne zaplecze do produkcji wyrobów włókienniczych dało możliwości eksperymentowania i umożliwiło szybkie rozszerzenie działalności. I tak zapoczątkowana została produkcja wykładzin dywanowych. Pierwsze eksperymenty opierały się o produkty wykonanywane z juty i powłoki filcu. Kolejne zaowocowały stworzeniem pierwszej płytki z prawdziwego dywanu. Od tego czasu firma Heuga rozwinęła się na tyle, by stać się wiodącym, innowacyjnym producentem płytek dywanowych.

HEUGA

Płytki dywanowe Heuga – duży wybór dla różnych zastosowań

Płytki dywanowe firmy Heuga łączą wszystkie ważne funkcje i są dostępne w atrakcyjnych cenach, zapewniając jednocześnie duży wybór wzorów. W naszym sklepie internetowym dostępnych jest ponad 20 kolekcji płytek dywanowych Heuga, które trafią w każdy gust. Wszystkie z nich produkowane są w najwyższej jakości, ponadto są odporne i wytrzymałe na uszkodzenia. Dbają także o poprawę akustyki w pomieszczeniu poprzez skuteczne tłumienie dźwięku, tym samym wpływając na poczucie komfortu. Dlatego Heuga zyskuje przewagę nad innymi produktami zarówno w obszarach handlowych jak i mieszkalnych, ze względu na możliwość długiej eksploatacji oraz pozytywny wpływ na jakość powietrza.

Poznaj niektóre z kolekcji płytek dywanowych Heuga

W naszym sklepie internetowym BRICOFLOR oferujemy szeroką gamę Heuga płytek dywanowych w najlepszej cenie. Przykładem szczególnie popularnej w gospodarstwach domowych jest kolekcja Heuga Walk Way. Ten zbiór to nieograniczone możliwości projektowe oraz wysoki poziom wytrzymałości. Szeroka gama kolorów pozwala na kreatywne urządzenie wnętrz. Dostępne są zarówno dyskretne, klasyczne odcienie beżu i antracytu jak i zdecydowane barwy np. jasnej czerwieni. Te kombinacje kolorów można dowolnie łączyć według własnych upodobań. Heuga Walk Way zachwyca nie tylko z uwagi na ekspresyjny wygląd, ale również konstrukcję. Ścisła, żebrowana struktura powierzchni zapewnia wytrzymałość i łatwość utrzymania jej w czystości. Podobnie bogata kolorystycznie oraz dająca odczucie najwyższego komfortu jest  kolekcja Heuga SoftSenses.  Paleta barw jest inspirowana przez odcienie różnych refleksów świetlnych i naturalnych krajobrazów. Szczególną cechą kolekcji Heuga SoftSenses jest niewiarygodnie miękka, welurowa powierzchnia. Dlatego też szczególnie preferowana jest do wnętrz ekskluzywnych, gdzie liczy się nasz poziom komfortu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że ​​płytki dywanowe z tej kolekcji dają niezwykłe poczucie luksusu. Jeśli szukasz wysokiej jakości i różnorodności kolorów w dobrej cenie, to na pewno znajdziesz to w kolekcji Heuga ColorCollection. Paleta ciepłych i chłodnych barw daje możliwość dobrania najbardziej odpowiedniego wzoru do naszego pomieszczenia. Kolekcja Heuga 727 oferuje nam 48 różnorodnych kolorów nadających się do zastosowań w różnego typu pomieszczeniach nie tylko w sektorze prywatnym, ale także w komercyjnym. Paleta barw zawiera kolory klasyczne i mniej standardowe, takie jak jasny niebieski, promienny żółty czy ostry różowy. Z uwagi na wysoką wytrzymałość płytek z kolekcji Heuga 727, z powodzeniem znajdują one zastosowanie w sektorze handlowym o ponad przeciętnym natężeniu ruchu. Ostatnią z omawianych kolekcji jest wyjątkowy zbiór Heuga TwistedTexture. Przytulna i miękka powierzchnia płytek nadaje wnetrzu wyjątkowo luksusowy charakter. Wysokiej jakości powierzchnia welurowa zapewnia na każdym kroku komfortowe odczucie ciepła, nawet w zimnych miesiącach.

Bądź kreatywny! Płytki dywanowe możesz układać dowolnie

Dzięki możliwości wyboru spośród wielu wzorów, barw i materiałów, Heuga dostarcza niemal nieograniczoną ilość kombinacji. Szeroka gama odcieni szarości, beży i brązów zapewnia subtelny i elegencki wygląd. W kolekcji Heuga „Camel” znajdziesz ciepłe, naturalne odcienie z lub piaskowe ze zbiorów Heuga SoftSenses „Beach". Nie brakuje także chłodnych barw zawartych w linii Heuga WalkWay „Granite”. W bogatych zasobach Heuga znajdziesz odcienie pastelowe, które wypełnią subtelnymi kolorami każde wnętrze, zarówno w sektorze prywatnym jak i komercyjnym. Jeśli jednak stawiasz na zdecydowane barwy, np. modne róże czy fiolety, żywe zielenie czy odcienie niebieskiego, to nie musisz już dalej szukać. Holenderski producent lubi zaskakiwać i oferuje coś więcej niż jednolite projekty. Dzięki dostępności płytek dywanowych w rożnych barwach, masz wyjątkową możliwość ich łączenia oraz mieszania, tworząc ciekawe wzory i niepowtarzalne efekty wizualne. Heuga nie poprzestaje też na zróżnicowanych kolorach, bowiem oferowane przez nich produkty dostępne są także w wielu fakturach i teksturach. Odmienne powierzchnie mają za zadanie urozmaicić projekt poprzez zastosowanie splotów różnego rodzaju, oddających wrażenie ekskluzywnych lub wyjątkowo miękkich i puszystych pętli, zapewniających poczucie komfortu. Poza tym płytki są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia oraz mają właściwości antypoślizgowe. Do produkcji płytek dywanowych Heuga, obok naturalnych wełnianych przędz, wykorzystywane są przędze z polipropylenu czy poliamidu.

Heuga prosty montaż płytek dywanowych w kilku krokach

Dzięki poręcznym rozmiarom, płytki dywanowe są szczególnie łatwe w transporcie i montażu. Dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla dywanów i wykładzin dywanowych w rolkach. Samo układające się płytki nie wymagają wiele wysiłku czy użycia specjalnego sprzętu, by kompletnie urządzić nowe pomieszczenie. Do instalacji potrzebne nam są jedynie mocowanie płytki na zakończeniach (przy powierzchni powyżej 30m²), kreda, taśma pomiarowa, linijka i nóż do dywanów. Uzbrojeni w tak "specjalistyczny" sprzęt możemy przystąpić do montażu. Zanim jednak rozpoczniemy instalację, powinniśmy dokładnie wyczyścić i wyrównać podłoże, na którym mają zostać ułożone płytki. Dobrze jest wyjąć je dzień wcześniej z opakowań, aby by przejęły temperaturę pomieszczenia. Płytki dywanowe Heuga na spodniej części są oznakowane strzałkami, które ułatwiają orientację włosia w zgodnym kierunku. Naturalnie nie wyklucza to wykorzystanie innych możliwości montażu, dzięki czemu zawsze mamy możliwość kreatywnego ułozenia według idywidualnych wizji wzorów. Wzornictwo produktów oferowanych przez firmę Heuga daje nam wiele inspiracji, by w łatwy sposób urządzić pomieszczenie. Montowanie płytek dywanowych firmy Heuga rozpoczyna się od wyznaczenia przestrzeni w centrum pomieszczenia. Za pomocą taśmy pomiarowej mierzymy szerokość i długość pokoju, wyznaczając jego środek za pomocą kredy. Na przecięciu obu linii, pod kątem prostym ustawiamy płytkę środkową, która jest wyznacznikiem układania kolejnych. Płytki należy układać od środka pomieszczenia w kierunku ścian. Często przy krawędzi pomieszczenia płytki dywanowe muszą być docięte na właściwy wymiar. Cięcie płytki za pomocą noża należy wykonać od strony spodniej. Optymalną stabilność podłogi zapewni nam naprzemienne mocowanie ze sobą płytek. W tym celu w firmie Heuga opracowano inowacyjną taśmę klejącą w odcinkach TacTiles-System, za pomocą której płytki są ze sobą połączone.

Płytki dywanowe Heuga dziecinnie łatwe w utrzymaniu czystości

Płytki dywanowe Heuga, podobnie jak w przypadku tradycyjnych dywanów, zachowują czysty wygląd i mogą nam służyć długi czas dzięki regularnemu odkurzaniu. W przypadku plam trudnych do usunięcia, producent płytek Heuga opracował materiał tak, by zabrudzenia trudno przenikały w głąb płytek. Czasem jednak wymagane jest użycie właściwych środków czyszczących, który należy nanieść na plamę, a następnie delikatnie wytrzeć ręcznikiem papierowym. Trzeba jednak pamiętać, by zbyt mocno nie trzeć plamy, ponieważ możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. W przypadku ciężkich do usunięcia plam, zaletą płytki dywanowej jest to, że może być ona łatwo zdemontowana i wyczyszczona. Po usunięciu zabrudzenia płytkę należy wstawić we właściwe miejsce dopiero wtedy, gdy będzie ona całkowite sucha

Heuga to producent przyjazny środowisku

Świat idzie do przodu, a nasze środowisko na szczęście nie pozostaje już dłużej w tyle. Świadomi potrzeby ochrony naszej planety, konsumenci i producenci zwracają coraz większą uwagę na zrównoważony rozwój i przemyślane wybory. Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stają się coraz ważniejsze dla naszej przyszłości. Firma Heuga zajmuje się szeroko tym tematem, a Ray Anderson - twórca firmy Interface, która wywodzi się z firmy Heuga, położył nacisk w jej zarządzaniu w kierunku zrównoważonej kultury korporacyjnej dużo wcześniej niż temat ochrony środowiska nabrał obecnej wagi. Z najwyższym zaangażowaniem dąży do tego, by jego firma do 2020 roku stała się w pełni zrównoważoną, dając tym samym swój wkład w ochronę środowiska. Plan ten w firmie Heuga jest realizowany w myśl zasad misji "Zero". Realizacja tego projektu opiera się nie tylko na małą skalę w doborze materiałów do wykładzin Heuga i ich idealnych cech i wpływu na warunki klimatu i zdrowia. To przede wszystkim globalne ukierunkowanie produkcji opartej na wykorzystywaniu zielonej energii i biogazu we wszystkich europejskich fabrykach. To także wprowadzenie zamkniętego układu wody z przerobu, transportu ze zmniejszoną emisją CO2 i minimalizacja odpadów. Dokonania te sprawiają, że metody produkcji płytek dywanowych Heuga dają nie tylko ekologicznie pozytywny efekt, ale również mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Wywierają go nie tylko przez swoje właściwości izolacyjne i wygłuszające, miękkie podłoże o zwiększonym poczuciu komfortu, ale również przez wysokiej jakości materiały, które wiążą w sobie cząstki pyłów. Tym sposobem wykładzina Heuga zapewnia czystsze powietrze w pomieszczeniu i jest odpowiednim wyborem dla alergików.

Wyjątkowe kolekcje Heuga znajdziesz w BRICOFLOR

Wieloletnie doświadczenie, materiały wysokiej jakości i staranne wykonanie sprawiają, że płytki dywanowe Heuga postrzegane sa jako atrakcyjny produkt. Wszystkie kolekcje firmy Heuga znajdziesz w naszym sklepie internetowym na BRICOFLOR. Możesz wygodnie zamówić dowolną ilość z dostawą do domu. Oferujemy także usługę darmowej próbki oraz indywidualne oferty na duże zamówienia. Jeśli masz pytania – zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość. Z przyjemnością porozmawiamy o naszych produktach.