SLAE: Zaoszczędź aż do 70% na wielu kategoriach!

Unfortunately, we are currently experiencing technical problems with our product pages. We are working on a fix, we estimate that it will be fixed by 17:00.

Close icon
1 - 20 z 121 Produkty

Krótka historia firmy

Holenderska firma Heuga jest przede wszystkim wynalazcą płytek dywanowych. Założyciel Heuga, Petrus Johannes Van Heugten, swoją działalność rozpoczął od produkcji podkładów pod siodła, a z czasem poszerzył swoją działalność o produkcję nakolanników i dywanów na schody. Starannie stworzone, specjalistyczne zaplecze do produkcji wyrobów włókienniczych dało możliwość eksperymentowania i umożliwiło szybkie rozszerzenie działalności. Pierwsze eksperymenty opierały się o produkty wykonywane z juty i powłoki filcu. Kolejne zaowocowały stworzeniem pierwszej płytki z prawdziwego dywanu. W dniu dzisiejszym Heuga jest czołowym producentem wykładziny w płytkach, którego szeroka gama kolorów, mnóstwo wzorów i atrakcyjne ceny to tylko kilka z wielu zalet.

Poznaj kolekcje płytek dywanowych holenderskiego producenta

W naszym sklepie internetowym BRICOFLOR oferujemy szeroką gamę płytek dywanowych w najlepszej cenie. Różne kolory pozwalają na kreatywne urządzanie wnętrz. Dostępne są zarówno dyskretne, klasyczne odcienie beżu i antracytu jak i zdecydowane barwy na przykład jasna czerwień. Te kombinacje kolorów można dowolnie łączyć według własnych upodobań. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że ​​wykładzina w płytkach Heuga zapewnia niezwykłe poczucie luksusu. Paleta ciepłych i chłodnych barw daje możliwość dobrania najbardziej odpowiedniego wzoru do naszego pomieszczenia.

Kolekcja Heuga 727 oferuje nam 48 różnorodnych kolorów nadających się do zastosowań w różnego typu pomieszczeniach nie tylko w sektorze prywatnym, ale także w komercyjnym. Paleta barw zawiera kolory klasyczne i mniej standardowe, takie jak jasny niebieski, promienny żółty czy ostry różowy. Z uwagi na wysoką wytrzymałość płytek dywanowych z kolekcji Heuga 727, z powodzeniem znajdują one zastosowanie w sektorze handlowym o ponad przeciętnym natężeniu ruchu. Wykładziny w płytkach Heuga mają szczególne właściwości izolacyjne i antyalergiczne. Miękkie podłoże o zwiększonym poczuciu komfortu oraz wysokiej jakości materiały, które wiążą w sobie cząstki pyłów i zapewniają czystsze powietrze są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób alergicznych.

Bądź kreatywny! Płytki dywanowe możesz układać dowolnie

Dzięki możliwości wyboru spośród wielu wzorów, barw i materiałów, Heuga dostarcza niemal nieograniczoną ilość kombinacji. W bogatych zasobach Heuga znajdziesz odcienie pastelowe, które wypełnią subtelnymi kolorami każde wnętrze, zarówno w sektorze prywatnym jak i komercyjnym. Jeśli jednak stawiasz na zdecydowane barwy, na przykład modne róże czy fiolety, żywe zielenie czy odcienie niebieskiego, to nie musisz już dalej szukać, holenderski producent oferuje coś więcej niż jednolite projekty. Dzięki dostępności płytek dywanowych w różnych barwach, masz wyjątkową możliwość ich łączenia oraz tworzenia ciekawych wzorów i niepowtarzalnych efektów wizualnych. Heuga nie poprzestaje też na zróżnicowanych kolorach, bowiem oferowane przez nich produkty dostępne są także w wielu fakturach i teksturach. Odmienne powierzchnie mają za zadanie urozmaicić projekt poprzez zastosowanie splotów różnego rodzaju, oddających wrażenie ekskluzywnych lub wyjątkowo miękkich i puszystych pętli, zapewniających poczucie komfortu. Poza tym płytki dywanowe są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia oraz mają właściwości antypoślizgowe. Do produkcji wykładziny w płytkach Heuga, obok naturalnych wełnianych przędz, wykorzystywane są przędze z polipropylenu czy poliamidu.

Prosty montaż w kilku krokach

Dzięki uniwersalnym rozmiarom płytki dywanowe są szczególnie łatwe w transporcie i montażu. Dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla dywanów i wykładzin dywanowych w rolkach. Samo układająca się wykładzina w płytkach nie wymaga wiele wysiłku czy użycia specjalnego sprzętu, by kompletnie urządzić nowe pomieszczenie. Do instalacji potrzebne jest jedynie mocowanie płytki na zakończeniach (przy powierzchni powyżej 30m²), kreda, taśma pomiarowa, linijka i nóż do dywanów. Uzbrojeni w tak "specjalistyczny" sprzęt możemy przystąpić do montażu. Zanim jednak rozpoczniemy instalację, powinniśmy dokładnie wyczyścić i wyrównać podłoże, na którym mają zostać ułożone płytki. Dobrze jest wyjąć je dzień wcześniej z opakowań, aby przejęły temperaturę pomieszczenia. Płytki dywanowe Heuga na spodniej części są oznakowane strzałkami, które ułatwiają orientację włosia w zgodnym kierunku. Naturalnie nie wyklucza to wykorzystanie innych możliwości montażu, dzięki czemu zawsze mamy możliwość kreatywnego ułożenia według indywidualnych wizji wzorów. Wzornictwo produktów oferowanych przez firmę Heuga daje nam wiele inspiracji, by w łatwy sposób urządzić pomieszczenie.

Montowanie płytek dywanowych firmy Heuga rozpoczyna się od wyznaczenia przestrzeni w centrum pomieszczenia. Za pomocą taśmy pomiarowej mierzymy szerokość i długość pokoju, wyznaczając jego środek za pomocą kredy. Na przecięciu obu linii, pod kątem prostym ustawiamy płytkę środkową, która jest wyznacznikiem układania kolejnych. Płytki należy układać od środka pomieszczenia w kierunku ścian. Często przy krawędzi pomieszczenia płytki dywanowe muszą być docięte na właściwy wymiar. Cięcie płytki za pomocą noża należy wykonać od strony spodniej. Optymalną stabilność podłogi zapewni nam naprzemienne mocowanie ze sobą płytek. W tym celu w firmie Heuga opracowano innowacyjną taśmę klejącą w odcinkach Tac iles-System, dzięki której płytki są ze sobą połączone.

Płytki dywanowe - Łatwe w utrzymaniu czystości

Płytki dywanowe Heuga, podobnie jak w przypadku tradycyjnych dywanów, zachowują czysty wygląd i mogą nam służyć długi czas dzięki regularnemu odkurzaniu. W przypadku plam ciężkich do usunięcia, producent płytek Heuga opracował materiał tak, by zabrudzenia trudno przenikały w głąb płytek. Czasem jednak wymagane jest użycie właściwych środków czyszczących, który należy nanieść na plamę, a następnie delikatnie wytrzeć ręcznikiem papierowym. Trzeba jednak pamiętać, by zbyt mocno nie trzeć plamy, ponieważ możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Płytka dywanowa może być łatwo zdemontowana i wyczyszczona. Po usunięciu zabrudzenia płytkę należy wstawić we właściwe miejsce dopiero wtedy, gdy będzie ona całkowicie sucha.

Heuga to producent przyjazny środowisku

Świat idzie do przodu, a nasze środowisko na szczęście nie pozostaje już dłużej w tyle. Świadomi potrzeby ochrony naszej planety, konsumenci i producenci zwracają coraz większą uwagę na zrównoważony rozwój i przemyślane wybory. Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stają się coraz ważniejsze dla naszej przyszłości. Firma Heuga zajmuje się szeroko tym tematem, a Ray Anderson - twórca firmy Interface, która wywodzi się z firmy Heuga, położył nacisk w jej zarządzaniu w kierunku zrównoważonej kultury korporacyjnej dużo wcześniej niż temat ochrony środowiska nabrał obecnej wagi. Z najwyższym zaangażowaniem dąży do tego, by jego firma do 2020 roku stała się w pełni zrównoważoną, dając tym samym swój wkład w ochronę środowiska. Plan ten w firmie Heuga jest realizowany w myśl zasad misji "Zero". Realizacja tego projektu opiera się nie tylko na małą skalę w doborze materiałów do wykładzin Heuga i ich idealnych cech i wpływu na warunki klimatu i zdrowia. To przede wszystkim globalne ukierunkowanie produkcji opartej na wykorzystywaniu zielonej energii i biogazu we wszystkich europejskich fabrykach. To także wprowadzenie zamkniętego układu wody z przerobu, transportu ze zmniejszoną emisją CO2 i minimalizacja odpadów. Dokonania te sprawiają, że metody produkcji płytek dywanowych Heuga dają ekologicznie pozytywny efekt.

Wyjątkowe kolekcje znajdziesz w sklepie BRICOFLOR

Wieloletnie doświadczenie, materiały wysokiej jakości i staranne wykonanie sprawiają, że płytki dywanowe Heuga postrzegane są jako atrakcyjny produkt. Wszystkie kolekcje firmy Heuga znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Możesz wygodnie zamówić dowolną ilość z dostawą do domu. Oferujemy także usługę darmowej próbki oraz indywidualne oferty na duże zamówienia. Z przyjemnością porozmawiamy o naszych produktach. Połącz się z Bricoflor poprzez wysłanie e-maila lub dzwoniąc na 0 61 660 15 09. 

Plus icon czytaj więcej