Vorwerk Passion 1001 – dywan do nowoczesnego mieszkania

Niemiecka firma produkuje popularne wykładziny Vorwerk od ponad 100 lat, co znajduje również odzwierciedlenie w jakości jej w…
czytaj więcej

Więcej radości życia dzięki świeżym kolorom Passion 1001

Nowa kolekcja firmy Vorwerk obejmuje w sumie 20 różnych monochromatycznych dekorów. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na lekkie i średnie niuanse. Oprócz klasycznych wariantów w kolorze szarym, beżowym lub brązowym, dostępnych jest również kilka wersji w bogatych kolorach akcentowych, które wypełnią pomieszczenia energią. Passion 1001 "4F62" wygląda łudząco podobnie do świeżego trawnika, dzięki czemu emanuje naturalnym urokiem. Wystrój najlepiej harmonizuje z jasnym drewnem i elementami w kolorze białym. Passion 1001 "3N45" wygląda jak turkusowa woda na plaży. Ten wzór zachwyci każdego, kto kocha morze i sprawi, że pomieszczenia nim ozdobione będą wyglądały przyjaźnie i nowocześnie.

Spłaszczona powierzchnia dzięki fakturze frisé

Passion 1001 nie tylko urzeka żywymi kolorami - oferuje również nieporównywalnie miękką powierzchnię o klasie luksusu 4, która będzie Cię rozpieszczać przy każdym kroku. Wykładzina to najwyższej klasy karbowany welur. Ten typ wykładziny ma specjalną fakturę zwaną fakturą frisé. Powstaje on w wyniku silnego skrętu przędzy, co prowadzi do zakrzywienia końcówek runa. W ten sposób powstaje nieregularna faktura, która zapewnia ekscytujące wrażenia dla stóp, a jednocześnie zapobiega tworzeniu się uliczek w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Lekki połysk na końcach przędzy dodatkowo podkreśla wygląd dywanu i nadaje mu delikatny połysk.

Z gabinetu do przedpokoju: wykładzina Vorwerk

Jako wykładzina dywanowa w klasie użytkowania 23Passion 1001 może być elastycznie stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych. Wytrzymały materiał runa - poliamid - nadaje kolekcji doskonałą trwałość, dzięki czemu zachowuje ona swój kształt nawet w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, na przykład w strefie wejściowej. Pełny potencjał Passion 1001 można wykorzystać, używając go w swoim prywatnym biurze. W tym przypadku użytkownik korzysta z właściwości antystatycznych wykładziny, które zapobiegają nieprzyjemnym porażeniom prądem elektrycznym spowodowanym przez sprzęt informatyczny. Dzięki możliwości zastosowania kółek do krzeseł nie trzeba się martwić, że siedziska uszkodzą powierzchnię, która jest również wyjątkowo antypoślizgowa.

Wysoka jakość bez substancji szkodliwych

W produkcji wykładzin Vorwerk producent realizuje swój program Eco Balance: firma prowadzi własne badania i analizy w celu optymalizacji procesów produkcyjnych pod kątem zrównoważonego rozwoju. To się opłaca - Passion 1001 otrzymał wiele różnych oznaczeń produktów ekologicznych, takich jak znak jakości przyznawany przez Wspólnotę Dywanów Przyjaznych Środowisku (GuT). Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja nowa wykładzina nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, takich jak pentachlorofenol czy formaldehyd, a tym samym nie stanowi obciążenia dla środowiska. Ponieważ odkurzacz skutecznie wiąże drobny pył, jest szczególnie polecany dla alergików.

Jak zamontować nowe welury

Vorwerk Passion 1001 posiada podłoże Ecoback, które składa się z obszernej szarej włókniny. Producent zaleca montaż za pomocą pełnego klejenia. W tym celu można użyć kleju dyspersyjnego, uniwersalnego utrwalacza lub kleju kontaktowego. Podczas instalacji należy wziąć pod uwagę informacje dotyczące wymaganej ilości nakładanej substancji i czasu odparowania. W zależności od chłonności podłoża może być wymagana większa ilość kleju. W małych pomieszczeniach, w których wystarczy jeden pas wykładziny, do montażu można również użyć stężeń. W tym przypadku wykładzina jest mocowana na miejscu za pomocą kilku listew z gwoździami. Metoda ta nie nadaje się jednak do stosowania na dużych powierzchniach, ponieważ powstające w ten sposób naprężenia mogą powodować otwieranie się szwów.

W przeciwieństwie do innych pokryć podłogowych, takich jak laminaty czy płytki, wykładziny oferują naturalną izolację dźwięków uderzeniowych. Materiał runowy Passion 1001 o grubości 7,5 mm redukuje hałas podczas chodzenia nawet o 25 dB, dzięki czemu nie jest potrzebna oddzielna izolacja akustyczna. Dzięki niskiemu oporowi cieplnemu, wynoszącemu 0,17 Km2/W, kolekcję można efektywnie łączyć z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Przyjemna temperatura będzie sprzyjać stopom i zapewni im zasłużony odpoczynek.

Kup Vorwerk Passion 1001 w sklepie internetowym BRICOFLOR!

Zamawiając w naszym sklepie internetowym, możesz zapewnić sobie luksusową jakość Vorwerk Passion 1001. Dzięki naszej gwarancji najlepszej ceny możesz mieć pewność, że otrzymasz dywan po korzystnej cenie. Jeśli chcesz sprawdzić efekt różnych kolorów, możesz skorzystać z naszej usługi bezpłatnych próbek. Dzięki temu można zamówić próbki nawet ośmiu dekorów, a następnie porównać je w domu. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszych produktów można skontaktować się z naszymi kompetentnymi ekspertami - zawsze służą pomocą słowem i czynem. Można się z nami skontaktować za pomocą formularza kontaktowego, telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Nawet jeśli planują Państwo szeroko zakrojone prace remontowe, warto do nas zadzwonić - w miarę możliwości przedstawimy Państwu indywidualną ofertę. Czekamy na Twoje zapytanie!

Plus icon czytaj więcej