BRICO FRIDAY: Skorzystaj dziś z 5% zniżki na cały asortyment * z kodem 'BRICONOV21'! * z wyjątkiem produktów marki Tretford
Porada eksperta
0 61 660 15 09
Pon-pt: 08:30 - 16:30

Laminat układany w jodełkę – tradycyjny trend!

Friday, April 12, 2019

Poszukiwanie wykładziny podłogowej o ekscytującym wzorze często prowadzi do linoleum lub podłóg z PCV. Ale teraz te dwa rodzaje podłóg mają poważną konkurencję: laminat w jodełkę! Przemyślany, wyrafinowany design sprawia, że jest genialnym pomysłem na nadanie wnętrzom niebywałego stylu. W tym wpisie na blogu dowiesz się, dlaczego laminat w jodełkę jest właściwym wyborem dla Twojego pokoju i tego, jak możesz go zainstalować.

Klasyczny wystrój

Podczas gdy drewniane podłogi układane w jodełkę znajdowały się kiedyś w szkołach lub w starych budynkach, wzór przypominający porosty czy ości ryb jest obecnie stosowany we wszystkich rodzajach przestrzeni: rzędy desek rozprzestrzeniają energię i radość życia, a naturalne oświetlenie nadaje im fascynujący wygląd z głębią. Wzór rozwija pełen potencjał w dużych pomieszczeniach z dużą ilością naturalnego światła, ale nawet na małych powierzchniach można położyć modne podłogi, aby świadomie zaakcentować aranżację. W tym przypadku korzystasz z efektu długości paneli, który optycznie powiększy Twoje pokoje.

laminat w jodełkę

BerryAlloc Chateau Texas Grey

Nie bez powodu ten styl jest coraz częściej eksponowany w magazynach wnętrzarskich: podłoga jest prawdziwym mistrzem transformacji, ponieważ umiejętnie dostosowuje się do wyposażenia. Połącz wzór z meblami w nowoczesnym stylu i ciesz się ekscytującym kontrastem. Co więcej, podkreślisz efekt podłogi laminowanej, malując ściany na biało lub wykańczając betonem lub kamieniem. Ale nawet jeśli wolisz meble w tradycyjnym stylu, podejmujesz właściwą decyzję za pomocą wzoru w jodełkę. Jako klasyczny wzór podłogi z drewna doskonale komponuje się z meblami w stylu retro, nadając Twoim pokojom ponadczasową elegancję.

Zalety laminatu o wzorze jodełki w porównaniu z innymi podłogami

Pierwotnie wygląd w jodełkę był głównie reprezentowany przez parkiety. Obecnie wzór dostępny jest w  formie podłóg wszelkiego rodzaju – a nawet pokryć ściennych. Dlaczego warto wybrać laminat w tym ekscytującym wzorze? W porównaniu do swojego odpowiednika parkietu, podłoga laminowana dostepna jest w tańszej  cenie. Współczesne podłogi laminowane mają również autentyczny wygląd i wykończenie z fakturą drewna, dzięki czemu nie musisz iść na kompromis.

W przeciwieństwie do linoleum i podłóg z PCV, laminat można zainstalować dzięki nowoczesnym systemom zatrzaskowym bez narzędzi i klejenia. Ta tak zwana instalacja pływająca ma dwie ważne zalety: Z jednej strony montaż jest prosty i łatwy w obsłudze nawet dla entuzjastów majsterkowania. Z drugiej strony korzystasz z elastycznej instalacji, jeśli podłoga zostanie uszkodzona. Możesz usunąć każdą deskę indywidualnie, więc musisz tylko wymienić uszkodzony panel. To skutecznie oszczędza pieniądze i nie musisz odnawiać całej podłogi tylko dlatego, że jeden z paneli został uszkodzony.

laminat

BerryAlloc Chateau Charme Black

Jak zainstalować laminat w jodełkę?

Zasadniczo te same wytyczne dotyczą układania laminatu w jodełkę, jak w przypadku regularnych dekorów. Instalacja wymaga solidnej powierzchni, która jest wolna od nierówności. Jeśli zauważysz różnice w wysokości, możesz je skompensować za pomocą odpowiedniej masy wyrównującej. Niektóre nowoczesne kolekcje laminatów mają zintegrowaną matę izolacyjną. Dowiedz się z wyprzedzeniem, czy wzór, którym jesteś zainteresowany posiada izolację akustyczną. Jeśli chcesz użyć laminatu razem z ogrzewaniem podłogowym, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Niezależnie od kolekcji, ważne jest pozostawienie około 1 cm szczelin dylatacyjnych podczas układania, aby panele nie wybrzuszyły się. Wszystkie ważne wskazówki i porady na temat laminatu można znaleźć w naszym blogu: „Co to właściwie jest laminat?”.

laminat

BerryAlloc Chateau Java Light Grey

 

Jeśli nie ufasz instalacji parkietu w jodełkę lub po prostu chcesz zaoszczędzić czas, nadal nie musisz rezygnować z wyjątkowej konstrukcji i zalet podłogi laminowanej. Sekret tkwi w specjalnych dekorach, które odtwarzają wzór bezpośrednio na dużych panelach, na przykład Joka Broadway 332 BD "3693 Grey Master Oak V4" W takim przypadku możesz ułożyć panele w tradycyjny sposób i uzyskać żądany wzór w zaledwie kilku krokach.

Niepowtarzalny wygląd charakteryzuje się wyraźnie rozpoznawalnymi pojedynczymi deskami - dlatego warto zainwestować więcej czasu w instalację. Na początku powinieneś wybrać kierunek splotu. Dostępne są dwie opcje: w najbardziej popularnym wariancie, w stylu warkocza, panele laminowane sa układane równolegle do ścian. Można jednak również położyć podłogę pod kątem 45 ° do ściany.

Układaj od ściny do ściany

W kierunku 0-warstwowym można rozpocząć instalację, umieszczając wzór zygzakowaty równolegle do ściany. Następnie ustaw kolejne deski poniżej, rząd po rzędzie. Powtórz ten krok kilka razy i usuń wystające rogi po jednej stronie, aby uzyskać prostą krawędź. Dzięki pływającej instalacji można teraz łatwo układać panele w kierunku do ściany. Możesz użyć odłożonych elementów, aby uzupełnić brakujące rogi, które powstają, gdy tylko położysz ostatni wzór warkocza.

Laminat

Ter Hurne Courage Line Oak Antique Dark Brown

Pokój z przestrzenią

Bądź bardziej elastyczny podczas układania na środku pokoju. Połącz dwa panele na długim boku z niewielkim przesunięciem. Jedna z dwóch desek służy jako deska pomocnicza i można ją później usunąć. Skieruj się w tym kierunku i umieść korytarz pod kątem prostym. Tworzy to narożnik, który stanowi punkt wyjścia do układania dodatkowych paneli. Po złożeniu co najmniej trzech rzędów można odłączyć pomocniczą deskę. Aby uzyskać czyste wykończenie, zaznacz linię ołówkiem i oddziel deski do przycięcia. Po piłowaniu można je przywrócić do pierwotnej pozycji.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że laminat w jodełkę doskonale uzupełni Państwa przestrzeń dzięki swojej wszechstronności. Sprawdż na naszą ofertę i znajdź swoją ulubioną - na przykład wśród atrakcyjnych dekorów BerryAlloc Chateau.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Czekamy na Twoją wiadomość!

Do następnego razu!

Twój zespół z BRICOFLOR, nr 1 w sprzedaży produktów do wykończeń ścian i podłóg!

Powrót do postów